Mazda 5 2011

Evidováno
153
Způsobilost na STK
92,9 %
Ø nájezd (medián)
158 767 km
Dovezeno (87 ks)
57 %

Způsobilé na 30 dnů 6,6 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti, z 1 115 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 109 000 Kčmedián 120 575 Kčdo 139 999 Kč

Ročník 2011 Mazdy 5 má v českých registrech 153 vozů. V provozu zůstává 146 vozů (95,4 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 87 vozů (56,9 %).

Ročník 201192,9 %
Model celkem93,6 %
Značka celkem93,8 %

Jak ročník stárne

Mazdy 5 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 12,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,4 % -
6 let90,3 % -
8 let88,6 % -
10 let86,8 % -
12 let91,7 % -
14 let86,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 85 kW (37,3 %), 2.0 Benzín 110 kW (34,0 %), 1.8 Benzín 85 kW (23,5 %).

Barevně převládá šedá (27,5 %), druhá nejčastější je černá (17,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 115 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 92,9 %. Model jako celek dosahuje 93,6 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,5 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2010 (94,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 158 767 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 119 347 až 199 745 km. To odpovídá asi 10 584 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (35,3 %), pak následují Praha a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (56,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku80333,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení51921,7 %
Brzdové zařízení34814,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1918,0 %
Řízení1847,7 %
Výhledy1536,4 %
Obtěžování okolí1365,7 %
Identifikace vozidla572,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
318×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
201×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
200×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
162×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
138×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
127×
7
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
106×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
85×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,5 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 147 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2011

MotorPočetSTK~cena
1.6 Nafta 85 kW5792,5 %116 664 Kč
2.0 Benzín 110 kW5294,8 %139 900 Kč

Cenový odhad

109 000
od Kč
120 575
medián Kč
139 999
do Kč

Při nájezdu kolem 192 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km178 000 Kč
150 000 km145 000 Kč
200 000 km116 000 Kč
250 000 km101 000 Kč
300 000 km79 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mazda 5 ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 120 575 Kč (při mediánovém nájezdu 191 671 km). Běžné rozpětí je od 109 000 do 139 999 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 166 016 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 82 770 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 178 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 79 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mazdy 5 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo67,8 % · 59 vozidel
  • Rakousko14,9 % · 13 vozidel
  • Francie4,6 % · 4 vozidla
  • Itálie4,6 % · 4 vozidla
  • Belgie2,3 % · 2 vozidla
  • ostatní země2,3 % · 2 vozidla
  • země neurčena3,4 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj18,6 % · 207 prohlídek
  • Hlavní město Praha18,0 % · 201 prohlídek
  • Jihočeský kraj16,0 % · 178 prohlídek
  • ostatní47,4 % · 529 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá27,5 % · 42 vozidel
  • Černá17,6 % · 27 vozidel
  • Modrá13,7 % · 21 vozidel
  • Modrá metalíza12,4 % · 19 vozidel
  • Stříbrná metalíza7,2 % · 11 vozidel
  • ostatní21,6 % · 33 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
40,9 %
evidováno u 192 vozů
ABS
17,7 %
evidováno u 83 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 54,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 96,5 %EURO 4 · 1,6 %EURO 6 · 1,6 %EURO 3 · 0,4 %

Jiné ročníky Mazdy 5

Proklepněte konkrétní Mazdu 5 2011

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.