Mazda 121 1994
Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti, z 895 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 18,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1994 Mazdy 121 má v českých registrech 297 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu zůstává 27 vozů (9,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 194 vozů (65,3 %).
Jak ročník stárne
Mazdy 121 1994 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 16 let | 82,1 % | - |
| 18 let | 90,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín (79,5 %), 1.3 Benzín 53 kW (15,5 %), 1.3 Benzín 39 kW (4,0 %).
Barevně převládá červená-základní (29,3 %), druhá nejčastější je modrá-metal (17,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 895 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 92,5 %. Model jako celek dosahuje 91,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,3 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 92,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 139 102 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 109 500 až 168 908 km. To odpovídá asi 4 347 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (40,3 %), pak následují Středočeský kraj a Vysočina.
Vysoký podíl dovozů (65,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 691 | 46,1 % |
| Brzdové zařízení | 390 | 26,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 172 | 11,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 153 | 10,2 % |
| Řízení | 94 | 6,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1994
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.3 Benzín 53 kW | 46 | 90,7 % | – |
Z registru vozidel
Složení Mazdy 121 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo8,2 % · 16 vozidel
- Rakousko4,6 % · 9 vozidel
- země neurčena87,1 % · 169 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj15,3 % · 137 prohlídek
- Středočeský kraj12,1 % · 108 prohlídek
- Kraj Vysočina10,6 % · 95 prohlídek
- ostatní62,0 % · 555 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní29,3 % · 87 vozidel
- Modrá metalíza17,5 % · 52 vozidel
- Zelená metalíza9,1 % · 27 vozidel
- Bílá8,1 % · 24 vozidel
- Modrozel metalíza7,7 % · 23 vozidel
- ostatní28,3 % · 84 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 1,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Mazdu 121 1994
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.