Mazda 121 1992

Evidováno
506
Způsobilost na STK
92,5 %
Ø nájezd (medián)
157 000 km
Dovezeno (298 ks)
59 %

Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti, z 1 288 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 24,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Mazdu 121 ročníku 1992 eviduje registr 506 vozů. Aktivně jezdí 43 vozů (8,5 %), dovoz tvoří 58,9 % ročníku (298 vozů).

Ročník 199292,5 %
Model celkem91,2 %
Značka celkem93,8 %

Jak ročník stárne

Mazdy 121 1992 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 18 let a 20 let klesla plná způsobilost o 1,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
18 let80,9 % -
20 let79,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín (80,4 %), 1.3 Benzín 53 kW (9,9 %), 1.3 Benzín 54 kW (4,0 %).

Nejčastější barva je červená-základní (31,2 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 288 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 92,5 %. Model jako celek dosahuje 91,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,3 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 157 000 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 132 096 až 190 644 km. To odpovídá asi 4 618 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (35,8 %), pak následují Jihočeský kraj a Vysočina.

Vysoký podíl dovozů (58,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku69646,2 %
Brzdové zařízení36624,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení18312,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav16711,1 %
Řízení946,2 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
244×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
162×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
116×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
84×
5
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
79×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
73×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
64×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
62×

Motorizace ročníku 1992

MotorPočetSTK~cena
1.3 Benzín 53 kW5092,1 %–

Z registru vozidel

Složení Mazdy 121 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Rakousko7,0 % · 21 vozidel
  • Německo3,7 % · 11 vozidel
  • Německo (NDR)0,3 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko0,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena88,6 % · 264 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj11,5 % · 148 prohlídek
  • Jihočeský kraj10,8 % · 139 prohlídek
  • Kraj Vysočina9,8 % · 126 prohlídek
  • ostatní67,9 % · 875 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní31,2 % · 158 vozidel
  • Modrá metalíza15,0 % · 76 vozidel
  • Modrozel metalíza15,0 % · 76 vozidel
  • Zelená metalíza13,2 % · 67 vozidel
  • Bílá4,3 % · 22 vozidel
  • ostatní21,1 % · 107 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
42,6 %
evidováno u 208 vozů
Tažné zařízení
9,2 %
evidováno u 45 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Mazdy 121

Proklepněte konkrétní Mazdu 121 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.