Honda Accord 2007
2.2 Nafta 103 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.
U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.
Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti, z 1 068 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
První nejpočetnější motorizace u Hondy Accordu ročníku 2007 je 2.2 Nafta 103 kW - registr eviduje 101 vozů (52,3 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem N22A1.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 97,4 % |
| 100-200 000 km | 92,3 % |
| 200-300 000 km | 94,5 % |
| nad 300 000 km | 86,3 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 94,0 % (1 068 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2007 (ročník průměrně 93,6 %).
Plnou způsobilost mělo 94,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 2.2 Nafta 103 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Poškozené nebo uvolněné palivové potrubíPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1 | A | 2,35× |
| Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1 | A | 1,46× |
| Vadný zdroj potkávacího světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4 | A | 1,25× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.1 | 18 let | 2 673 |
| Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.4 | 18 let | 666 |
| Poškozené nebo uvolněné palivové potrubíkód 6.1.3.5.1 | 21 let | 591 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK