Honda Accord 2012

Evidováno
67
Způsobilost na STK
95,6 %
Ø nájezd (medián)
148 131 km
Dovezeno (22 ks)
33 %

Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti, z 518 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2012 Hondy Accordu má v českých registrech 67 vozů. V provozu zůstává 61 vozů (91,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 22 vozů (32,8 %).

Ročník 201295,6 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem94,1 %

Jak ročník stárne

Hondy Accordu 2012 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
12 let90,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 110 kW (37,3 %), 2.0 Benzín 115 kW (28,4 %), 2.2 Nafta 132 kW (17,9 %).

Barevně převládá šedá (20,9 %), druhá nejčastější je bílá (19,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 518 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 95,6 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy o 2,5 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 95,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 148 131 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 104 197 až 193 038 km. To odpovídá asi 10 581 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (34,8 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku14835,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení13332,2 %
Brzdové zařízení7618,4 %
Výhledy5613,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
48×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
44×
3
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
43×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
37×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
37×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
28×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
19×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
15×

Z registru vozidel

Složení Hondy Accordu 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo81,8 % · 18 vozidel
  • Dánsko9,1 % · 2 vozidla
  • Itálie4,5 % · 1 vozidlo
  • Švýcarsko4,5 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj22,8 % · 118 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj21,8 % · 113 prohlídek
  • Hlavní město Praha20,8 % · 108 prohlídek
  • ostatní34,6 % · 179 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá20,9 % · 14 vozidel
  • Bílá19,4 % · 13 vozidel
  • Černá13,4 % · 9 vozidel
  • Červená9,0 % · 6 vozidel
  • Šedá metalíza9,0 % · 6 vozidel
  • ostatní28,4 % · 19 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
36,9 %
evidováno u 55 vozů
Tažné zařízení
22,1 %
evidováno u 33 vozů
Pohon na plyn
6,7 %
evidováno u 10 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 51,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2012 patří u Accordu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Hondy Accordu

Proklepněte konkrétní Hondu Accord 2012

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.