Honda Accord 2001
Způsobilé na 30 dnů 4,3 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 1 185 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 2001 eviduje registr Hondy Accordu 135 vozů. V provozu jich zůstává 49 vozů (36,3 %); ze zahraničí dovezeno 43 vozů (31,9 %).
Jak ročník stárne
Hondy Accordu 2001 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 8 let a 18 let klesla plná způsobilost o 9,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 8 let | 90,2 % | - |
| 10 let | 87,5 % | - |
| 12 let | 90,0 % | - |
| 14 let | 82,9 % | - |
| 16 let | 88,9 % | - |
| 18 let | 81,1 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín 100 kW (42,2 %), 2.3 Benzín 113 kW (25,9 %), 2.0 Benzín 108 kW (15,6 %).
Barevně převládá černá (16,3 %), druhá nejčastější je stříbrná-metal (12,6 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 185 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 93,5 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2000 (91,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 201 175 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 154 135 až 254 053 km. To odpovídá asi 8 047 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (35,2 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 139 | 38,8 % |
| Brzdové zařízení | 644 | 22,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 521 | 17,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 251 | 8,6 % |
| Řízení | 219 | 7,5 % |
| Výhledy | 103 | 3,5 % |
| Identifikace vozidla | 56 | 1,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2001
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.8 Benzín 100 kW | 57 | 93,0 % | – |
Z registru vozidel
Složení Hondy Accordu 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo30,2 % · 13 vozidel
- Francie4,7 % · 2 vozidla
- Dánsko2,3 % · 1 vozidlo
- Lichtenštejnské knížectví2,3 % · 1 vozidlo
- Německo (NDR)2,3 % · 1 vozidlo
- ostatní země4,7 % · 2 vozidla
- země neurčena53,5 % · 23 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj17,1 % · 203 prohlídek
- Hlavní město Praha16,0 % · 190 prohlídek
- Středočeský kraj15,5 % · 184 prohlídek
- ostatní51,3 % · 608 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá16,3 % · 22 vozidel
- Stříbrná metalíza12,6 % · 17 vozidel
- Šedá světlá12,6 % · 17 vozidel
- Šedá metalíza8,9 % · 12 vozidel
- Černá metalíza8,1 % · 11 vozidel
- ostatní41,5 % · 56 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 20,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Hondu Accord 2001
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.