Honda Accord 1992

Evidováno
228
Způsobilost na STK
95,5 %
Ø nájezd (medián)
210 543 km
Dovezeno (106 ks)
46 %

Způsobilé na 30 dnů 2,3 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 612 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 23,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1992 Hondy Accordu má v českých registrech 228 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu zůstává 50 vozů (21,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 106 vozů (46,5 %).

Ročník 199295,5 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem94,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín (43,0 %), 2.0 Nafta (25,0 %), 2.2 Benzín (17,5 %).

Barevně převládá šedá-metal (18,4 %), druhá nejčastější je šedá-pastel (14,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 612 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 95,5 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy o 2,5 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 95,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 210 543 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 175 495 až 256 840 km. To odpovídá asi 6 192 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (53,3 %), pak následují Jihomoravský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (46,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku20552,0 %
Brzdové zařízení12632,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení6316,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
91×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
43×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
27×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
26×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
22×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
16×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
15×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
14×

Z registru vozidel

Složení Hondy Accordu 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 106 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj13,2 % · 81 prohlídek
  • Jihomoravský kraj5,9 % · 36 prohlídek
  • Ústecký kraj5,7 % · 35 prohlídek
  • ostatní75,2 % · 460 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza18,4 % · 42 vozidel
  • Šedá pastel14,0 % · 32 vozidel
  • Červená tmavá13,6 % · 31 vozidel
  • Modrá tmavá12,3 % · 28 vozidel
  • Modrá metalíza11,0 % · 25 vozidel
  • ostatní30,7 % · 70 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
45,8 %
evidováno u 109 vozů
Tažné zařízení
17,6 %
evidováno u 42 vozů
ABS
16,4 %
evidováno u 39 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1992 patří u Accordu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Hondy Accordu

Proklepněte konkrétní Hondu Accord 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.