Honda Accord 1991

Evidováno
184
Způsobilost na STK
95,1 %
Ø nájezd (medián)
194 040 km
Dovezeno (110 ks)
60 %

Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti, z 362 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 32,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Honda Accord ročníku 1991 má v ČR 184 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 27 vozů (14,7 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 59,8 % (110 vozů).

Ročník 199195,1 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem94,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín (48,9 %), 2.2 Benzín (27,7 %), 2.0 Nafta (14,1 %).

Barevně převládá šedá-metal (25,5 %), druhá nejčastější je modrá-metal (16,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 362 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 95,1 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy o 2,0 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 95,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 194 040 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 161 519 až 248 175 km. To odpovídá asi 5 544 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Královéhradeckém kraji (37,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (59,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
25×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
17×
3
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
10×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
10×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
10×
6
Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.2.1.3
9×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
8×
8
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
7×

Z registru vozidel

Složení Hondy Accordu 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo0,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena99,1 % · 109 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Královéhradecký kraj4,7 % · 17 prohlídek
  • Středočeský kraj4,1 % · 15 prohlídek
  • Jihomoravský kraj3,9 % · 14 prohlídek
  • ostatní87,3 % · 316 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza25,5 % · 47 vozidel
  • Modrá metalíza16,3 % · 30 vozidel
  • Modrá tmavá9,2 % · 17 vozidel
  • Červená metalíza8,2 % · 15 vozidel
  • Červená základní7,1 % · 13 vozidel
  • ostatní33,7 % · 62 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
54,2 %
evidováno u 103 vozů
Tažné zařízení
21,1 %
evidováno u 40 vozů
ABS
9,5 %
evidováno u 18 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 2,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1991 patří u Accordu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Hondy Accordu

Proklepněte konkrétní Hondu Accord 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.