Honda Accord 1990

Evidováno
197
Způsobilost na STK
95,5 %
Ø nájezd (medián)
182 390 km
Dovezeno (133 ks)
68 %

Způsobilé na 30 dnů 2,3 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti, z 387 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 30,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1990 Hondy Accordu má v českých registrech 197 vozů. V provozu zůstává 34 vozů (17,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 133 vozů (67,5 %).

Ročník 199095,5 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem94,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín (50,8 %), 2.2 Benzín (21,8 %), 1.9 Benzín (11,2 %).

Barevně převládá šedá-metal (22,3 %), druhá nejčastější je modrá-metal (18,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 387 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1990 mělo plnou způsobilost 95,5 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy o 2,5 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 95,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 182 390 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 151 333 až 253 239 km. To odpovídá asi 5 066 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (36,8 %), pak následují Vysočina a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (67,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
32×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
15×
3
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
13×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
10×
5
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
10×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
9×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
8×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
7×

Z registru vozidel

Složení Hondy Accordu 1990 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo0,8 % · 1 vozidlo
  • země neurčena99,2 % · 132 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj3,6 % · 14 prohlídek
  • Jihočeský kraj3,1 % · 12 prohlídek
  • Kraj Vysočina3,1 % · 12 prohlídek
  • ostatní90,2 % · 349 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza22,3 % · 44 vozidel
  • Modrá metalíza18,8 % · 37 vozidel
  • Stříbrná10,2 % · 20 vozidel
  • Bílá9,6 % · 19 vozidel
  • Červená základní6,6 % · 13 vozidel
  • ostatní32,5 % · 64 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
56,0 %
evidováno u 112 vozů
Tažné zařízení
16,5 %
evidováno u 33 vozů
ABS
12,5 %
evidováno u 25 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1990 patří u Accordu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Hondy Accordu

Proklepněte konkrétní Hondu Accord 1990

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.