Ford Galaxy 2022

Evidováno
62
Způsobilost na STK
96,8 %
Ø nájezd (medián)
80 008 km
Dovezeno (25 ks)
40 %

Způsobilé na 30 dnů 3,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti, z 129 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 462 897 Kčmedián 554 990 Kčdo 674 294 Kč

Ford Galaxy ročníku 2022 má v ČR 62 vozů. V provozu jich zůstává 62 vozů (100,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 40,3 % (25 vozů).

Ročník 202296,8 %
Model celkem92,7 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Fordu Galaxy 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky94,0 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín 110 kW (66,1 %), 2.0 Nafta 110 kW (19,4 %), 2.0 Nafta 140 kW (14,5 %).

Nejčastější barva je modrá (43,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 129 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 96,8 %. Model jako celek dosahuje 92,7 %, tento ročník je tedy o 4,1 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2020 (94,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 80 008 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 52 026 až 122 510 km. To odpovídá asi 20 002 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (54,1 %), pak následují Vysočina a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (40,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
5×
2
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
5×
3
Regulace základního volnoběhu - otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.7
4×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
3×
5
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
2×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém obrysové nebo denní svítilny poškozený tak, že poškození zjevně ovlivňuje nebo bude ovlivňovat její funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.1.2.2
2×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
2×
8
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
1×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
2.5 Benzín 110 kW4196,4 %533 000 Kč

Cenový odhad

462 897
od Kč
554 990
medián Kč
674 294
do Kč

Při nájezdu kolem 136 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km669 000 Kč
100 000 km610 000 Kč
150 000 km534 000 Kč
200 000 km445 000 Kč
250 000 km367 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Ford Galaxy ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 554 990 Kč (při mediánovém nájezdu 136 133 km). Běžné rozpětí je od 462 897 do 674 294 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 718 152 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 404 225 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 669 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 367 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Fordu Galaxy 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo36,0 % · 9 vozidel
  • Belgie24,0 % · 6 vozidel
  • Rakousko12,0 % · 3 vozidla
  • Slovensko8,0 % · 2 vozidla
  • Dánsko4,0 % · 1 vozidlo
  • ostatní země12,0 % · 3 vozidla
  • země neurčena4,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha54,1 % · 72 prohlídek
  • Kraj Vysočina23,3 % · 31 prohlídek
  • Jihomoravský kraj22,6 % · 30 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá43,5 % · 27 vozidel
  • Šedá29,0 % · 18 vozidel
  • Červená12,9 % · 8 vozidel
  • Bílá11,3 % · 7 vozidel
  • Černá3,2 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
59,9 %
evidováno u 118 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 90,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,4 %EURO 5 · 0,6 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2022 patří u Galaxy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,1 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Fordu Galaxy

Proklepněte konkrétní Ford Galaxy 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.