Ford Galaxy 2018

Evidováno
100
Způsobilost na STK
96,2 %
Ø nájezd (medián)
115 549 km
Dovezeno (79 ks)
79 %

Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti, z 397 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 284 365 Kčmedián 339 900 Kčdo 389 000 Kč

Pro Ford Galaxy ročníku 2018 eviduje registr 100 vozů. Aktivně jezdí 99 vozů (99,0 %), dovoz tvoří 79,0 % ročníku (79 vozů).

Ročník 201896,2 %
Model celkem92,7 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Fordu Galaxy 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 2,4 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,6 % -
6 let96,1 % -
8 let96,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (54,0 %), 2.0 Nafta 132 kW (25,0 %), 2.0 Nafta 140 kW (13,0 %).

Nejčastější barva je šedá (55,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 397 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 96,2 %. Model jako celek dosahuje 92,7 %, tento ročník je tedy o 3,4 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 115 549 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 78 603 až 160 421 km. To odpovídá asi 14 444 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (44,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (79,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení8254,7 %
Výhledy6845,3 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
61×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
47×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
26×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
13×
5
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
12×
6
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
11×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
11×
8
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
10×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,2 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 994 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2018

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 110 kW5495,3 %330 548 Kč

Cenový odhad

284 365
od Kč
339 900
medián Kč
389 000
do Kč

Při nájezdu kolem 185 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km420 000 Kč
150 000 km374 000 Kč
200 000 km315 000 Kč
250 000 km264 000 Kč
300 000 km215 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Ford Galaxy ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 339 900 Kč (při mediánovém nájezdu 185 446 km). Běžné rozpětí je od 284 365 do 389 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 427 098 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 246 270 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 420 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 215 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Fordu Galaxy 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo67,1 % · 53 vozidel
  • Belgie8,9 % · 7 vozidel
  • Rakousko8,9 % · 7 vozidel
  • Maďarsko3,8 % · 3 vozidla
  • Dánsko2,5 % · 2 vozidla
  • ostatní země7,6 % · 6 vozidel
  • země neurčena1,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha44,7 % · 321 prohlídek
  • Středočeský kraj29,9 % · 215 prohlídek
  • Jihomoravský kraj25,3 % · 182 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá53,9 % · 55 vozidel
  • Černá20,6 % · 21 vozidel
  • Modrá9,8 % · 10 vozidel
  • Bílá8,8 % · 9 vozidel
  • Červená6,9 % · 7 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
56,3 %
evidováno u 253 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 69,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,4 %EURO 3 · 0,3 %EURO 5 · 0,3 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2018 patří u Galaxy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,4 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Fordu Galaxy

Proklepněte konkrétní Ford Galaxy 2018

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.