Ford Galaxy 2017

Evidováno
147
Způsobilost na STK
96,5 %
Ø nájezd (medián)
132 170 km
Dovezeno (110 ks)
75 %

Způsobilé na 30 dnů 3,1 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 654 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 290 000 Kčmedián 327 510 Kčdo 358 806 Kč

Ford Galaxy ročníku 2017 má v ČR 147 vozů. V provozu jich zůstává 146 vozů (99,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 74,8 % (110 vozů).

Ročník 201796,5 %
Model celkem92,7 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Fordu Galaxy 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky94,6 % -
6 let97,4 %90 000 až 160 000 km
8 let95,6 %130 000 až 200 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (49,7 %), 2.0 Nafta 132 kW (34,0 %), 1.5 Benzín 118 kW (11,6 %).

Nejčastější barva je šedá (38,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 654 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 96,5 %. Model jako celek dosahuje 92,7 %, tento ročník je tedy o 3,7 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 132 170 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 90 599 až 173 849 km. To odpovídá asi 14 686 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (36,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (74,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení12922,0 %
Podvozek a části připevněné k podvozku12521,3 %
Výhledy11820,1 %
Brzdové zařízení10818,4 %
Identifikace vozidla569,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav518,7 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
94×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
73×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
62×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
42×
5
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
28×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
25×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
24×
8
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
21×

Na co se zaměřit u ročníku 2017

Závady, které technici u Fordu Galaxy 2017 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,85×
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1A1,35×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 436 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.118 let8 162
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.119 let12 599

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,5 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 697 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2017

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 110 kW7395,3 %325 826 Kč
2.0 Nafta 132 kW5097,5 %325 890 Kč

Cenový odhad

290 000
od Kč
327 510
medián Kč
358 806
do Kč

Při nájezdu kolem 175 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km430 000 Kč
100 000 km387 000 Kč
150 000 km345 000 Kč
200 000 km292 000 Kč
250 000 km244 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Ford Galaxy ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 327 510 Kč (při mediánovém nájezdu 174 694 km). Běžné rozpětí je od 290 000 do 358 806 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 387 629 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 241 568 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 430 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 244 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Fordu Galaxy 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo67,3 % · 74 vozidel
  • Belgie11,8 % · 13 vozidel
  • Francie10,0 % · 11 vozidel
  • Rakousko4,5 % · 5 vozidel
  • Itálie2,7 % · 3 vozidla
  • ostatní země3,6 % · 4 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha36,8 % · 443 prohlídek
  • Středočeský kraj33,4 % · 403 prohlídek
  • Jihomoravský kraj29,8 % · 359 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá37,5 % · 57 vozidel
  • Černá24,3 % · 37 vozidel
  • Bílá17,1 % · 26 vozidel
  • Modrá11,8 % · 18 vozidel
  • Červená9,2 % · 14 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
55,6 %
evidováno u 373 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 58,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,0 %EURO 5 · 1,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 670 vozů Fordu Galaxy 2017 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
47,5 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
96,9 %
vyvezeno 2,7 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2017 patří u Galaxy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Fordu Galaxy

Proklepněte konkrétní Ford Galaxy 2017

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.