Kód motoru

Motor BGCA

Kompletní recenze motoru BGCA: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 110 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~2 488 cm³
Objem
6,4 l/100 km
Ø spotřeba
147 g/km
Ø CO₂
185 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 906 kg· Produkce 2021-2023· Ø stáří provozovaných vozidel 3,5 roku (medián 3 roky)· Pořadí popularity #1819· Pořadí spolehlivosti #215 z 2 382
Evidováno
797
V provozu
771
Způsobilost na STK
98,3 %
STK kontrol
1 306

Způsobilé na 30 dnů 1,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti, z 1 306 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,2 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

BGCA je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 797 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 2 488 cm³ a výkonu 110 kW (149 HP). Vyráběl se v letech 2021–2023.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let96,9 %293 kontrol
Stáří 4–7 let96,2 %631 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km96,3 %671 kontrol
100 000–200 000 km96,6 %203 kontrol
200 000–300 000 km13 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 306 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 98,3 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Obtěžování okolí11× (36,7 %)
Identifikace vozidla6× (20,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav4× (13,3 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení4× (13,3 %)
Brzdové zařízení2× (6,7 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,1 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 345 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor BGCA

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
4×
B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
2×
B
Regulace základního volnoběhu - otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.7
2×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Vozidla s motorem BGCA

Značka a modelPočet
Ford S-Max534
Ford Galaxy263

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru BGCA podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford S-Max98,5 %
Ford Galaxy98,0 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód BGCA nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford S-Max (2021–2024): 534 kusů
  • Ford Galaxy (2021–2023): 263 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 210 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2022 (105 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 587 vozidel s tímto motorem.

2022
2021 (19)2024 (3)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha119 vozidel
Jihomoravský kraj68 vozidel
Středočeský kraj56 vozidel
Kraj Vysočina54 vozidel
Moravskoslezský kraj30 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem BGCA podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod47 269 km
  • medián72 421 km
  • čtvrtina prohlídek nad101 407 km

Z 920 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
202210526,7 %
20238322,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem BGCA

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.