Kód motoru

Motor T7CJ

Kompletní recenze motoru T7CJ: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 110 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~1 997 cm³
Objem
5,1 l/100 km
Ø spotřeba
130 g/km
Ø CO₂
195 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 761 kg· Produkce 2015-2018· Ø stáří provozovaných vozidel 9,5 roku (medián 10 let)· Pořadí popularity #2431
Evidováno
489
V provozu
484
Způsobilost na STK
97,4 %
STK kontrol
1 839

Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti, z 1 839 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

T7CJ je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 489 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 997 cm³ a výkonu 110 kW (149 HP). Vyráběl se v letech 2015–2018.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let99,4 %173 kontrol
Stáří 4–7 let98,2 %1 545 kontrol
Stáří 8–12 let97,8 %1 053 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km98,3 %421 kontrol
100 000–200 000 km98,1 %1 653 kontrol
200 000–300 000 km97,8 %648 kontrol
Nad 300 000 km46 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 839 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 97,4 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení17× (24,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav15× (21,4 %)
Identifikace vozidla12× (17,1 %)
Brzdové zařízení8× (11,4 %)
Jiné vybavení7× (10,0 %)

Na co se u tohoto motoru zaměřit

Závady, které technici u motoru T7CJ zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A2,32×
Menší poškození čelního sklaVýhledy · kód 3.2.1.2A1,44×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 864 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,2 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor T7CJ

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
5×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
4×
B
Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.6.1
3×

Vozidla s motorem T7CJ

Značka a modelPočet
Ford Galaxy446
Ford Galaxy Trend6
Ford Galaxy Tit.2.0td4
Ford Galaxy Tit 2,0/110kw3
Ford Galaxy Tit. 2.0td/110.3/m63
Ford Galaxy Titanium M63
Ford Galaxy (wa6)2
Ford Galaxy Business2
Ford Galaxy Tit 2.02
Ford Galaxy Tit. 2.0td2
Ford Galaxy Titanium2
Ford Galaxy Trend 110, 3kw2
Ford Galaxy Trend 110,3kw2
Ford Galaxy Trend 2.0/110kw2
Ford Galaxy 2.0 Td1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru T7CJ podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Galaxy97,3 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód T7CJ nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Galaxy (2015–2018): 446 kusů
  • Ford Galaxy Trend (2016): 6 kusů
  • Ford Galaxy Tit.2.0td (2006): 4 kusy
  • Ford Galaxy Tit 2,0/110kw (2015): 3 kusy
  • Ford Galaxy Tit. 2.0td/110.3/m6: 3 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 114 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2016 (46 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 375 vozidel s tímto motorem.

2016
2006 (1)2018 (21)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj84 vozidel
Hlavní město Praha72 vozidel
Jihomoravský kraj69 vozidel
Ústecký kraj34 vozidel
Jihočeský kraj33 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem T7CJ podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod119 370 km
  • medián158 494 km
  • čtvrtina prohlídek nad197 556 km

Z 2 977 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
201646100,0 %
201727100,0 %
201821100,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem T7CJ

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.