Ford Focus 2023

Evidováno
128
Způsobilost na STK
100,0 %
Ø nájezd (medián)
31 248 km
Dovezeno (21 ks)
16 %

Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 227 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 349 888 Kčmedián 411 546 Kčdo 460 936 Kč

Pro Ford Focus ročníku 2023 eviduje registr 128 vozů. Aktivně jezdí 122 vozů (95,3 %), dovoz tvoří 16,4 % ročníku (21 vozů).

Ročník 2023100,0 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem93,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 114 kW (50,0 %), 1.0 Benzín 92 kW (25,0 %), 1.5 Nafta 85 kW (21,9 %).

Barevně převládá šedá (27,3 %), druhá nejčastější je modrá (26,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 227 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy o 6,9 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (98,7 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 31 248 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 14 412 až 69 393 km. To odpovídá asi 10 416 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (48,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
3×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
1×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Z důvodu hromadění maziva v motorovém prostoru (např. spodní kryt motoru) hrozí nebezpečí vzniku požáru.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.7.1
1×
5
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
1×
6
Elektrické zapojení obrysových nebo denních svítilen nebo jejich uvedení v činnost, není v souladu s požadavky.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.3.2
1×
7
V pohyblivém uložení (pouzdra / čepy / silentbloky / tyčky s kulovými čepy) zařízení stabilizátoru jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné, prasklé nebo chybí nebo spojení neodpovídá požadavkům.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.1.4.1
1×
8
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
1.0 Benzín 114 kW64100,0 %457 597 Kč

Cenový odhad

349 888
od Kč
411 546
medián Kč
460 936
do Kč

Při nájezdu kolem 47 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km434 000 Kč
50 000 km404 000 Kč
75 000 km369 000 Kč
100 000 km345 000 Kč
125 000 km319 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Ford Focusu ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 411 546 Kč (při mediánovém nájezdu 46 500 km). Běžné rozpětí je od 349 888 do 460 936 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 647 800 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 295 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 434 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 319 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Fordu Focusu 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo90,5 % · 19 vozidel
  • Itálie4,8 % · 1 vozidlo
  • Maďarsko4,8 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha33,5 % · 76 prohlídek
  • Středočeský kraj24,2 % · 55 prohlídek
  • Jihomoravský kraj11,9 % · 27 prohlídek
  • ostatní30,4 % · 69 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá26,9 % · 35 vozidel
  • Modrá26,2 % · 34 vozidel
  • Bílá24,6 % · 32 vozidel
  • Červená12,3 % · 16 vozidel
  • Černá10,0 % · 13 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
18,8 %
evidováno u 160 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,6 %EURO 4 · 0,2 %EURO 5 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 850 vozů Fordu Focusu 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
80,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
83,3 %
vyvezeno 16,7 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u Focusu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 6,9 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Fordu Focusu

Proklepněte konkrétní Ford Focus 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.