Fiat Scudo 2003

Evidováno
112
Způsobilost na STK
89,4 %
Ø nájezd (medián)
232 670 km
Dovezeno (98 ks)
88 %

Způsobilé na 30 dnů 8,4 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 9,7 % bez plné způsobilosti, z 950 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Fiat Scudo ročníku 2003 eviduje registr 112 vozů. Aktivně jezdí 36 vozů (32,1 %), dovoz tvoří 87,5 % ročníku (98 vozů).

Ročník 200389,4 %
Model celkem91,3 %
Značka celkem92,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 80 kW (38,4 %), 2.0 Nafta 69 kW (33,0 %), 1.9 Nafta 51 kW (17,0 %).

Nejčastější barva je bílá (58,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 950 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 89,4 %. Model jako celek dosahuje 91,2 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 89,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 9,7 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 232 670 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 182 054 až 286 958 km. To odpovídá asi 10 116 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (36,9 %), pak následují Jihomoravský kraj a Pardubický kraj.

Vysoký podíl dovozů (87,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 36836,9 %
Brzdové zařízení83222,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení60616,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav39910,8 %
Řízení2677,2 %
Výhledy1704,6 %
Identifikace vozidla671,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
534×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
314×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
282×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
207×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
190×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
167×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
150×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
149×

Motorizace ročníku 2003

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 80 kW4390,3 %–

Z registru vozidel

Složení Fiatu Scuda 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo23,5 % · 23 vozidel
  • Rakousko19,4 % · 19 vozidel
  • Itálie12,2 % · 12 vozidel
  • Belgie1,0 % · 1 vozidlo
  • Polsko1,0 % · 1 vozidlo
  • ostatní země1,0 % · 1 vozidlo
  • země neurčena41,8 % · 41 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj18,9 % · 180 prohlídek
  • Jihomoravský kraj17,8 % · 169 prohlídek
  • Pardubický kraj14,6 % · 139 prohlídek
  • ostatní48,6 % · 462 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá58,0 % · 65 vozidel
  • Šedá metalíza7,1 % · 8 vozidel
  • Modrá metalíza6,3 % · 7 vozidel
  • Šedá5,4 % · 6 vozidel
  • Modrá tmavá3,6 % · 4 vozidla
  • ostatní19,6 % · 22 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
54,5 %
evidováno u 97 vozů
ABS
13,5 %
evidováno u 24 vozů
Airbag
6,7 %
evidováno u 12 vozů
Katalyzátor
5,1 %
evidováno u 9 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 24,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 93,2 %EURO 2 · 6,8 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2003 je mezi ročníky Scuda podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,8 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Fiatu Scuda

Proklepněte konkrétní Fiat Scudo 2003

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.