Fiat Panda 2021
Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 177 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 209 052 Kčmedián 257 312 Kčdo 264 339 Kč
V roce 2021 eviduje registr Fiatu Pandy 76 vozů. V provozu jich zůstává 72 vozů (94,7 %); ze zahraničí dovezeno 6 vozů (7,9 %).
Jak ročník stárne
Fiatu Pandy 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 52 kW (43,4 %), 1.2 Benzín 51 kW (32,9 %), 0.9 Benzín 62 kW (11,8 %).
Nejčastější barva je bílá (31,6 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 177 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 97,1 %. Model jako celek dosahuje 93,7 %, tento ročník je tedy o 3,4 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2020 (98,7 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 61,5 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 28 096 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 14 534 až 46 215 km. To odpovídá asi 5 619 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (40,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Podíl dovozů (7,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 44 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 274 000 Kč |
| 50 000 km | 252 000 Kč |
| 75 000 km | 232 000 Kč |
| 100 000 km | 220 000 Kč |
| 125 000 km | 207 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Fiat Pandy ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 257 312 Kč (při mediánovém nájezdu 43 895 km). Běžné rozpětí je od 209 052 do 264 339 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 281 588 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 170 565 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 274 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 207 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fiatu Pandy 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Bosna a Hercegovina16,7 % · 1 vozidlo
- Itálie16,7 % · 1 vozidlo
- Litevská republika16,7 % · 1 vozidlo
- Německo16,7 % · 1 vozidlo
- Slovensko16,7 % · 1 vozidlo
- ostatní země16,7 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha33,3 % · 59 prohlídek
- Středočeský kraj27,7 % · 49 prohlídek
- Jihomoravský kraj21,5 % · 38 prohlídek
- ostatní17,5 % · 31 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá31,6 % · 24 vozidel
- Červená25,0 % · 19 vozidel
- Oranžová15,8 % · 12 vozidel
- Šedá10,5 % · 8 vozidel
- Modrá7,9 % · 6 vozidel
- ostatní9,2 % · 7 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 48,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2021 patří u Pandy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,4 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Fiat Pandu 2021
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.