Fiat Panda 1997

Evidováno
61
Způsobilost na STK
94,1 %
Ø nájezd (medián)
114 472 km
Dovezeno (45 ks)
74 %

Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti, z 334 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 13,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1997 eviduje registr Fiatu Pandy 61 vozů. V provozu jich zůstává 22 vozů (36,1 %); ze zahraničí dovezeno 45 vozů (73,8 %).

Ročník 199794,1 %
Model celkem93,7 %
Značka celkem92,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.1 Benzín 40 kW (32,8 %), 1.0 Benzín 33 kW (29,5 %), 0.9 Benzín 29 kW (16,4 %).

Barevně převládá bílá (23,0 %), druhá nejčastější je zelená-metal (11,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 334 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 94,1 %. Model jako celek dosahuje 93,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1993 (92,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 114 472 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 94 131 až 145 023 km. To odpovídá asi 3 947 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (44,0 %), pak následují Středočeský kraj a Vysočina.

Vysoký podíl dovozů (73,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku28645,8 %
Brzdové zařízení14823,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení9615,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav9515,2 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
101×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
65×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
50×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
46×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
34×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
30×
7
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
29×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
27×

Z registru vozidel

Složení Fiatu Pandy 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie15,6 % · 7 vozidel
  • Rakousko6,7 % · 3 vozidla
  • Francie2,2 % · 1 vozidlo
  • země neurčena75,6 % · 34 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj24,3 % · 81 prohlídek
  • Středočeský kraj18,6 % · 62 prohlídek
  • Kraj Vysočina12,3 % · 41 prohlídek
  • ostatní44,9 % · 150 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá23,0 % · 14 vozidel
  • Zelená metalíza11,5 % · 7 vozidel
  • Zelená základní11,5 % · 7 vozidel
  • Černá9,8 % · 6 vozidel
  • Červená základní8,2 % · 5 vozidel
  • ostatní36,1 % · 22 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
33,3 %
evidováno u 25 vozů
Katalyzátor
29,3 %
evidováno u 22 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 9,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 85,7 %EURO 1 · 14,3 %

Jiné ročníky Fiatu Pandy

Proklepněte konkrétní Fiat Pandu 1997

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.