Fiat Panda 1991

Evidováno
486
Způsobilost na STK
94,2 %
Ø nájezd (medián)
114 480 km
Dovezeno (278 ks)
57 %

Způsobilé na 30 dnů 2,9 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti, z 1 057 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 27,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1991 eviduje registr Fiatu Pandy 486 vozů. V provozu jich zůstává 46 vozů (9,5 %); ze zahraničí dovezeno 278 vozů (57,2 %).

Ročník 199194,2 %
Model celkem93,7 %
Značka celkem92,7 %

Jak ročník stárne

Fiatu Pandy 1991 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
18 let78,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín (64,8 %), 0.8 Benzín (18,3 %), 1.0 Benzín 33 kW (7,0 %).

Barevně převládá červená-základní (29,6 %), druhá nejčastější je černá (24,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 057 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 94,2 %. Model jako celek dosahuje 93,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,9 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1990 (95,5 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 114 480 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 90 840 až 148 865 km. To odpovídá asi 3 271 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Královéhradeckém kraji (35,9 %), pak následují Ústecký kraj a Vysočina.

Vysoký podíl dovozů (57,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku42342,9 %
Brzdové zařízení23023,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení14014,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav12112,3 %
Řízení727,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
153×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
95×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
94×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
50×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
47×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
43×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
39×
8
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
36×

Z registru vozidel

Složení Fiatu Pandy 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo1,8 % · 5 vozidel
  • Itálie0,4 % · 1 vozidlo
  • země neurčena97,8 % · 272 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Královéhradecký kraj5,7 % · 60 prohlídek
  • Ústecký kraj5,3 % · 56 prohlídek
  • Kraj Vysočina4,8 % · 51 prohlídek
  • ostatní84,2 % · 890 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní29,6 % · 144 vozidel
  • Černá24,5 % · 119 vozidel
  • Bílá21,6 % · 105 vozidel
  • Modrá základní3,7 % · 18 vozidel
  • Červená tmavá2,5 % · 12 vozidel
  • ostatní18,1 % · 88 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
44,9 %
evidováno u 218 vozů
Tažné zařízení
13,0 %
evidováno u 63 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Fiatu Pandy

Proklepněte konkrétní Fiat Pandu 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.