Fiat Bravo 1995

Evidováno
275
Způsobilost na STK
90,7 %
Ø nájezd (medián)
154 588 km
Dovezeno (213 ks)
77 %

Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 1,8 % (celkem 7,0 % bez plné způsobilosti, z 916 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 25,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1995 eviduje registr Fiatu Bravo 275 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 40 vozů (14,5 %); ze zahraničí dovezeno 213 vozů (77,5 %).

Ročník 199590,7 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem92,7 %

Jak ročník stárne

Fiatu Bravo 1995 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 14 let a 16 let klesla plná způsobilost o 0,4 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
14 let85,3 % -
16 let84,9 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín (37,8 %), 1.4 Benzín 59 kW (14,2 %), 1.6 Benzín (9,8 %).

Barevně převládá modrá-metal (28,4 %), druhá nejčastější je červená-základní (21,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 916 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1995 mělo plnou způsobilost 90,7 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy o 2,3 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 90,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 1,8 % ze všech prohlídek (celkem 7,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 154 588 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 128 673 až 179 575 km. To odpovídá asi 4 987 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (40,3 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (77,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku45042,1 %
Brzdové zařízení27525,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení14914,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav11210,5 %
Řízení827,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
163×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
90×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
89×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
80×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
76×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
53×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
49×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
39×

Z registru vozidel

Složení Fiatu Bravo 1995 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie6,1 % · 13 vozidel
  • Německo4,7 % · 10 vozidel
  • Rakousko0,9 % · 2 vozidla
  • Dánsko0,5 % · 1 vozidlo
  • Francie0,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena87,3 % · 186 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj13,4 % · 123 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj11,5 % · 105 prohlídek
  • Ústecký kraj8,4 % · 77 prohlídek
  • ostatní66,7 % · 611 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza28,4 % · 78 vozidel
  • Červená základní21,5 % · 59 vozidel
  • Červená metalíza8,4 % · 23 vozidel
  • Šedá metalíza7,3 % · 20 vozidel
  • Zelená metalíza6,5 % · 18 vozidel
  • ostatní28,0 % · 77 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
35,5 %
evidováno u 98 vozů
Katalyzátor
35,1 %
evidováno u 97 vozů
Airbag
31,5 %
evidováno u 87 vozů
Tažné zařízení
7,6 %
evidováno u 21 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1995 je mezi ročníky Bravo podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,3 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Fiatu Bravo

Proklepněte konkrétní Fiat Bravo 1995

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.