Citroën ZX 1994
Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 1,8 % (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti, z 5 687 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 22,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Citroën ZX ročníku 1994 má v ČR 1 962 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 160 vozů (8,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 66,6 % (1 307 vozů).
Jak ročník stárne
Citroënu ZX 1994 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 14 let a 22 let klesla plná způsobilost o 3,7 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 14 let | 90,3 % | - |
| 16 let | 83,8 % | 130 000 až 200 000 km |
| 18 let | 85,6 % | 130 000 až 210 000 km |
| 20 let | 87,1 % | - |
| 22 let | 86,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 55 kW (34,4 %), 1.4 Benzín (24,9 %), 1.9 Nafta (16,1 %).
Barevně převládá červená-základní (15,8 %), druhá nejčastější je zelená-metal (12,2 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 5 687 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 92,7 %. Model jako celek dosahuje 92,6 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,8 % ze všech prohlídek (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 166 206 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 133 704 až 201 574 km. To odpovídá asi 5 194 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (44,8 %), pak následují Plzeňský kraj a Ústecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (66,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 2 926 | 40,0 % |
| Brzdové zařízení | 1 811 | 24,7 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 884 | 12,1 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 867 | 11,8 % |
| Řízení | 500 | 6,8 % |
| Výhledy | 225 | 3,1 % |
| Identifikace vozidla | 60 | 0,8 % |
| Jiné vybavení | 50 | 0,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1994
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.4 Benzín 55 kW | 675 | 92,3 % | – |
| 1.9 Nafta 66 kW | 90 | 92,7 % | – |
| 1.9 Nafta 50 kW | 85 | 91,2 % | – |
| 1.6 Benzín 65 kW | 52 | 91,8 % | – |
| 1.9 Nafta 47 kW | 49 | 95,2 % | – |
Z registru vozidel
Složení Citroënu ZX 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo4,1 % · 54 vozidel
- Rakousko1,0 % · 13 vozidel
- Itálie0,5 % · 7 vozidel
- Německo (NDR)0,4 % · 5 vozidel
- Belgie0,1 % · 1 vozidlo
- ostatní země0,1 % · 1 vozidlo
- země neurčena93,8 % · 1 226 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj11,1 % · 634 prohlídek
- Plzeňský kraj7,1 % · 401 prohlídek
- Ústecký kraj6,7 % · 381 prohlídek
- ostatní75,1 % · 4 271 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní15,8 % · 310 vozidel
- Zelená metalíza12,2 % · 240 vozidel
- Bílá9,8 % · 193 vozidel
- Šedá metalíza8,7 % · 171 vozidel
- Červená tmavá8,0 % · 157 vozidel
- ostatní45,4 % · 891 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 0,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 899 vozů Citroënu ZX 1994 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Citroën ZX 1994
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.