Citroën ZX 1996
Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 1,7 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 8 784 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 16,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1996 Citroënu ZX má v českých registrech 2 212 vozů. V provozu zůstává 200 vozů (9,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 1 863 vozů (84,2 %).
Jak ročník stárne
Citroënu ZX 1996 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 12 let | 85,2 % | - |
| 14 let | 83,7 % | 130 000 až 180 000 km |
| 16 let | 85,0 % | 140 000 až 190 000 km |
| 18 let | 88,0 % | 140 000 až 200 000 km |
| 20 let | 83,7 % | 140 000 až 200 000 km |
| 22 let | 88,6 % | - |
| 24 let | 88,5 % | - |
| 26 let | 89,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 55 kW (52,6 %), 1.4 Benzín (12,8 %), 1.9 Nafta 50 kW (10,3 %).
Barevně převládá zelená-metal (19,7 %), druhá nejčastější je modrá-metal (15,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 8 784 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 92,3 %. Model jako celek dosahuje 92,6 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 92,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,7 % ze všech prohlídek (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 165 783 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 137 360 až 201 781 km. To odpovídá asi 5 526 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (45,2 %), pak následují Vysočina a Plzeňský kraj.
Vysoký podíl dovozů (84,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 6 961 | 39,8 % |
| Brzdové zařízení | 4 494 | 25,7 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 2 167 | 12,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 1 856 | 10,6 % |
| Řízení | 1 165 | 6,7 % |
| Výhledy | 548 | 3,1 % |
| Identifikace vozidla | 153 | 0,9 % |
| Jiné vybavení | 132 | 0,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1996
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.4 Benzín 55 kW | 1 163 | 92,2 % | – |
| 1.9 Nafta 50 kW | 227 | 92,4 % | – |
| 1.9 Nafta 66 kW | 120 | 90,4 % | – |
| 1.6 Benzín 65 kW | 44 | 93,2 % | – |
Z registru vozidel
Složení Citroënu ZX 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo3,8 % · 71 vozidel
- Rakousko1,9 % · 36 vozidel
- Itálie1,4 % · 26 vozidel
- Německo (NDR)0,5 % · 9 vozidel
- Francie0,2 % · 3 vozidla
- ostatní země0,1 % · 2 vozidla
- země neurčena92,1 % · 1 716 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj13,9 % · 1 219 prohlídek
- Kraj Vysočina8,7 % · 761 prohlídek
- Plzeňský kraj8,2 % · 717 prohlídek
- ostatní69,3 % · 6 087 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená metalíza19,7 % · 435 vozidel
- Modrá metalíza15,5 % · 342 vozidel
- Červená metalíza11,7 % · 258 vozidel
- Červená základní8,1 % · 180 vozidel
- Modrá tmavá8,1 % · 180 vozidel
- ostatní36,9 % · 817 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 1,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 2 232 vozů Citroënu ZX 1996 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Citroën ZX 1996
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.