Citroën ZX 1995
Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti, z 8 792 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 20,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1995 Citroënu ZX má v českých registrech 2 673 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu zůstává 211 vozů (7,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 2 083 vozů (77,9 %).
Jak ročník stárne
Citroënu ZX 1995 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 14 let a 26 let klesla plná způsobilost o 7,4 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 14 let | 88,0 % | 120 000 až 180 000 km |
| 16 let | 84,2 % | 130 000 až 200 000 km |
| 18 let | 85,4 % | 130 000 až 200 000 km |
| 20 let | 84,7 % | 140 000 až 210 000 km |
| 22 let | 81,4 % | - |
| 24 let | 82,8 % | - |
| 26 let | 80,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 55 kW (42,1 %), 1.4 Benzín (18,4 %), 1.9 Nafta (13,6 %).
Barevně převládá modrá-metal (14,8 %), druhá nejčastější je zelená-metal (14,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 8 792 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1995 mělo plnou způsobilost 92,0 %. Model jako celek dosahuje 92,6 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 92,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 164 901 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 134 175 až 200 904 km. To odpovídá asi 5 319 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (46,3 %), pak následují Plzeňský kraj a Vysočina.
Vysoký podíl dovozů (77,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 6 001 | 40,8 % |
| Brzdové zařízení | 3 651 | 24,8 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 1 786 | 12,1 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 1 641 | 11,1 % |
| Řízení | 1 000 | 6,8 % |
| Výhledy | 405 | 2,8 % |
| Jiné vybavení | 120 | 0,8 % |
| Identifikace vozidla | 120 | 0,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1995
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.4 Benzín 55 kW | 1 124 | 91,3 % | – |
| 1.9 Nafta 50 kW | 225 | 91,5 % | – |
| 1.9 Nafta 66 kW | 178 | 93,7 % | – |
| 1.6 Benzín 65 kW | 62 | 90,1 % | – |
Z registru vozidel
Složení Citroënu ZX 1995 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo5,0 % · 105 vozidel
- Rakousko1,0 % · 21 vozidel
- Itálie0,4 % · 9 vozidel
- Německo (NDR)0,4 % · 8 vozidel
- země neurčena93,1 % · 1 940 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj14,5 % · 1 273 prohlídek
- Plzeňský kraj9,1 % · 800 prohlídek
- Kraj Vysočina7,7 % · 679 prohlídek
- ostatní68,7 % · 6 040 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza14,8 % · 395 vozidel
- Zelená metalíza14,1 % · 376 vozidel
- Červená základní12,2 % · 325 vozidel
- Červená metalíza10,7 % · 286 vozidel
- Modrá tmavá7,9 % · 212 vozidel
- ostatní40,4 % · 1 079 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 1,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 2 642 vozů Citroënu ZX 1995 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Citroën ZX 1995
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.