Citroën ZX 1992
Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti, z 6 942 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 27,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Citroën ZX ročníku 1992 eviduje registr 2 980 vozů. Mezi ročníky tohoto modelu je nejčastější. Aktivně jezdí 239 vozů (8,0 %), dovoz tvoří 58,6 % ročníku (1 747 vozů).
Jak ročník stárne
Citroënu ZX 1992 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 16 let | 84,0 % | - |
| 18 let | 86,0 % | 140 000 až 200 000 km |
| 20 let | 81,4 % | - |
| 22 let | 83,4 % | - |
| 24 let | 89,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín (32,5 %), 1.4 Benzín 55 kW (18,6 %), 1.9 Nafta (18,3 %).
Barevně převládá červená-základní (15,7 %), druhá nejčastější je šedá-metal (14,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 6 942 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 94,1 %. Model jako celek dosahuje 92,6 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 94,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 169 321 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 139 009 až 203 611 km. To odpovídá asi 4 980 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (36,3 %), pak následují Pardubický kraj a Vysočina.
Vysoký podíl dovozů (58,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 2 361 | 40,4 % |
| Brzdové zařízení | 1 467 | 25,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 703 | 12,0 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 681 | 11,6 % |
| Řízení | 400 | 6,8 % |
| Výhledy | 184 | 3,1 % |
| Jiné vybavení | 52 | 0,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1992
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.4 Benzín 55 kW | 554 | 93,1 % | – |
| 1.9 Nafta 47 kW | 321 | 93,5 % | – |
| 1.6 Benzín 65 kW | 54 | 92,7 % | – |
Z registru vozidel
Složení Citroënu ZX 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo1,0 % · 18 vozidel
- Rakousko0,5 % · 9 vozidel
- Německo (NDR)0,1 % · 2 vozidla
- Itálie0,1 % · 1 vozidlo
- Maďarsko0,1 % · 1 vozidlo
- země neurčena98,2 % · 1 716 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj6,4 % · 442 prohlídek
- Kraj Vysočina5,6 % · 388 prohlídek
- Pardubický kraj5,6 % · 388 prohlídek
- ostatní82,5 % · 5 724 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní15,7 % · 468 vozidel
- Šedá metalíza14,1 % · 419 vozidel
- Modrá tmavá10,4 % · 310 vozidel
- Bílá10,1 % · 300 vozidel
- Červená tmavá8,8 % · 262 vozidel
- ostatní41,0 % · 1 221 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 0,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 2 850 vozů Citroënu ZX 1992 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Citroën ZX 1992
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.