Citroën ZX 1993
Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti, z 6 732 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 25,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1993 Citroënu ZX má v českých registrech 2 670 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu zůstává 221 vozů (8,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 1 658 vozů (62,1 %).
Jak ročník stárne
Citroënu ZX 1993 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 16 let a 24 let klesla plná způsobilost o 0,7 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 16 let | 84,2 % | 130 000 až 190 000 km |
| 18 let | 84,8 % | 140 000 až 200 000 km |
| 20 let | 84,9 % | - |
| 22 let | 82,0 % | - |
| 24 let | 83,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 55 kW (29,6 %), 1.4 Benzín (26,9 %), 1.9 Nafta (18,9 %).
Barevně převládá červená-základní (21,0 %), druhá nejčastější je šedá-metal (11,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 6 732 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 93,5 %. Model jako celek dosahuje 92,6 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 168 519 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 138 541 až 202 862 km. To odpovídá asi 5 107 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,2 %), pak následují Ústecký kraj a Pardubický kraj.
Vysoký podíl dovozů (62,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 2 299 | 40,0 % |
| Brzdové zařízení | 1 454 | 25,3 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 700 | 12,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 671 | 11,7 % |
| Řízení | 396 | 6,9 % |
| Výhledy | 222 | 3,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1993
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.4 Benzín 55 kW | 790 | 92,6 % | – |
| 1.9 Nafta 47 kW | 136 | 92,9 % | – |
| 1.9 Nafta 66 kW | 134 | 93,8 % | – |
| 1.6 Benzín 65 kW | 41 | 89,1 % | – |
Z registru vozidel
Složení Citroënu ZX 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo3,0 % · 49 vozidel
- Rakousko0,4 % · 6 vozidel
- Německo (NDR)0,2 % · 4 vozidla
- Švýcarsko0,1 % · 1 vozidlo
- země neurčena96,4 % · 1 598 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj7,6 % · 509 prohlídek
- Ústecký kraj5,7 % · 381 prohlídek
- Pardubický kraj4,7 % · 316 prohlídek
- ostatní82,1 % · 5 526 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní21,0 % · 561 vozidel
- Šedá metalíza11,8 % · 314 vozidel
- Modrá tmavá9,8 % · 262 vozidel
- Bílá8,7 % · 231 vozidel
- Červená tmavá8,0 % · 213 vozidel
- ostatní40,8 % · 1 089 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 0,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 2 567 vozů Citroënu ZX 1993 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Citroën ZX 1993
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.