Citroën C3 2018
1.2 Benzín 60 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti, z 1 034 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 153 420 Kčmedián 170 555 Kčdo 190 548 Kč
První nejpočetnější motorizace u Citroënu C3 ročníku 2018 je 1.2 Benzín 60 kW - registr eviduje 240 vozů (59,3 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HM01 (další 3 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 98,3 % |
| 100-200 000 km | 90,8 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 97,9 % (1 034 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 97,5 %).
Plnou způsobilost mělo 97,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.2 Benzín 60 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Překročené plynné emise (benzín)Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1 | B | 2,55× |
| Nesprávná hodnota lambdaObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3 | B | 1,78× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Překročené plynné emise (benzín)kód 8.2.1.2.1 | 15 let | 475 |
| Nesprávná hodnota lambdakód 8.2.1.2.3 | 16 let | 506 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 16 let | 10 294 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 240 vozidel této motorizace se v registru eviduje 4 kódů typu motoru:
Další motorizace Citroënu C3 2018
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 84 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 217 000 Kč |
| 50 000 km | 195 000 Kč |
| 75 000 km | 172 000 Kč |
| 100 000 km | 167 000 Kč |
| 125 000 km | 155 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.2 Benzín 60 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 170 555 Kč (při typickém nájezdu 84 221 km). Běžné rozmezí je 153 420–190 548 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2018 (170 030 Kč).
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 217 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 155 000 Kč.