Citroën C3 2018
1.2 Benzín 81 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Moderní přeplňovaný benzínový motor malého objemu kombinuje nízkou emisní stopu s dobrým výkonem. Klíčová je pravidelná výměna oleje a kontrola řetězu rozvodů.
Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti, z 168 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 178 000 Kčmedián 200 000 Kčdo 217 260 Kč
Čtvrtá nejpočetnější motorizace u Citroënu C3 ročníku 2018 je 1.2 Benzín 81 kW - registr eviduje 42 vozů (10,4 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HN04 (další 3 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 97,0 % (168 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 97,5 %).
Plnou způsobilost mělo 97,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.2 Benzín 81 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Mírně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1 | A | 1,45× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.1 | 16 let | 10 466 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 42 vozidel této motorizace se v registru eviduje 4 kódů typu motoru:
Další motorizace Citroënu C3 2018
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 85 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 248 000 Kč |
| 50 000 km | 224 000 Kč |
| 75 000 km | 200 000 Kč |
| 100 000 km | 195 000 Kč |
| 125 000 km | 184 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.2 Benzín 81 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 200 000 Kč (při typickém nájezdu 85 000 km). Běžné rozmezí je 178 000–217 260 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2018 (170 030 Kč) je tato motorizace o 18 % výše.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 248 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 184 000 Kč.