Citroën C3 2014
1.2 Benzín 60 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti, z 688 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 80 058 Kčmedián 108 630 Kčdo 125 000 Kč
1.2 Benzín 60 kW je první nejpočetnější motorizace u Citroënu C3 ročníku 2014. V registrech je evidováno 110 vozů (35,7 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HM01 (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 95,2 % |
| 100-200 000 km | 89,2 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 94,9 % (688 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,0 procentního bodu) mezi motory ročníku 2014 (ročník průměrně 95,9 %).
Plnou způsobilost mělo 94,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.2 Benzín 60 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Překročené plynné emise (benzín)Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1 | B | 1,87× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.1 | 14 let | 3 837 |
| Překročené plynné emise (benzín)kód 8.2.1.2.1 | 15 let | 475 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 16 let | 10 294 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 110 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:
Další motorizace Citroënu C3 2014
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 127 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 144 000 Kč |
| 100 000 km | 119 000 Kč |
| 150 000 km | 103 000 Kč |
| 200 000 km | 81 000 Kč |
| 250 000 km | 62 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.2 Benzín 60 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 108 630 Kč (při typickém nájezdu 126 549 km). Běžné rozmezí je 80 058–125 000 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2014 (108 389 Kč).
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 144 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 62 000 Kč.