Citroën C3 2007

1.4 Nafta 50 kW

Kód motoru: 8HZ · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
50 kW
Výkon (68 k)
~1 400 cm³
Objem
4,4 l/100 km
Ø spotřeba
115 g/km
Ø CO₂
165 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 124 kg· rozvor 2 460 mm· délka 3 860 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Malý turbodiesel je stavěný na kompromis mezi nízkou spotřebou a dostatečnou pružností pro městský i smíšený provoz.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
274
V provozu
192
Způsobilost na STK
94,3 %
STK kontrol
2 834

Způsobilé na 30 dnů 4,6 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 2 834 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 43 000 Kčobvykle 57 000 Kčdo 70 000 Kč

V nabídce Citroënu C3 ročníku 2007 obsadila motorizace 1.4 Nafta 50 kW třetí pozici: 274 vozů (14,1 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 8HZ (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace94,3 %
Ročník celkem94,2 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km96,5 %
100-200 000 km92,6 %
200-300 000 km93,6 %
nad 300 000 km93,9 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,2 % (2 834 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2007 (ročník průměrně 94,2 %).

Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.4 Nafta 50 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8B1,34×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 888 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.114 let3 837
Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.816 let244
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.116 let10 466
Poškození zařízení pro nepřímý výhledkód 3.3.4.116 let327
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.116 let10 294
Zobrazit všech 11 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.3.116 let11 432
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.317 let2 684
Poškozený nárazník nebo ochrana proti podjetíkód 6.1.4.1.117 let1 924
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.417 let5 445
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.118 let2 522
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.118 let18 409

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

30 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P1351253×P241312×P049011×P040110×P048910×P11627×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 274 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

8HZ
97,8 %268 ks
8HX
2,2 %6 ks

Další motorizace Citroënu C3 2007

Cenový odhad

43 000
od Kč
57 000
obvykle Kč
70 000
do Kč

Při nájezdu kolem 138 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km87 000 Kč
100 000 km67 000 Kč
150 000 km55 000 Kč
200 000 km45 000 Kč
250 000 km40 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.4 Nafta 50 kW vychází při nájezdu kolem 138 000 km na přibližně 57 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 43 000 a 70 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 87 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 40 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C3

Proklepněte konkrétní Citroën C3 2007 1.4 Nafta 50 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.