Citroën C3 2007

1.1 Benzín 44 kW

Kód motoru: HFX

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
44 kW
Výkon (60 k)
~1 100 cm³
Objem
6 l/100 km
Ø spotřeba
142 g/km
Ø CO₂
153 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 085 kg· rozvor 2 460 mm· délka 3 860 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín + E85benzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
1 184
V provozu
941
Způsobilost na STK
94,3 %
STK kontrol
11 958

Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti, z 11 958 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 36 164 Kčmedián 51 040 Kčdo 59 000 Kč

První nejpočetnější motorizace u Citroënu C3 ročníku 2007 je 1.1 Benzín 44 kW - registr eviduje 1 184 vozů (60,9 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HFX.

Tato motorizace94,3 %
Ročník celkem94,2 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km94,2 %
100-200 000 km92,7 %
200-300 000 km87,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,3 % (11 958 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2007 (ročník průměrně 94,2 %).

Plnou způsobilost mělo 94,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.1 Benzín 44 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Poškozené dorazy pérováníNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.1.2.2B3,65×
Vadný zdroj světla směrové svítilnySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.1.1.4B1,83×
Nesvítí některá brzdová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2B1,6×
Nesvítí žádná brzdová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.3C1,53×
Poškozená pneumatika (průřez, obnažený kord)Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.5.1B1,49×
Poškozený optický systém světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.2B1,32×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.216 let969
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.116 let10 466
Uvolněné uchycení registrační značkykód 0.1.2.116 let409
Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.217 let1 202
Poškozená pneumatika (průřez, obnažený kord)kód 5.2.3.5.117 let138
Zobrazit všech 14 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Únik provozních kapalinkód 8.4.1.1.117 let663
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.317 let2 684
Poškozené dorazy pérováníkód 5.3.1.2.218 let535
Vadný zdroj světla směrové svítilnykód 4.4.1.1.418 let919
Nesvítí žádná brzdová svítilnakód 4.3.1.1.318 let117
Poškozený optický systém světlometukód 4.1.1.2.218 let1 009
Vadný zdroj světla ve světlometukód 4.1.1.1.518 let693
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.118 let18 409
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.119 let1 776

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

8,3 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P0598192×P210158×P133623×P000818×P132715×P013810×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Citroënu C3 2007

Cenový odhad

36 164
od Kč
51 040
medián Kč
59 000
do Kč

Při nájezdu kolem 120 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km71 000 Kč
100 000 km57 000 Kč
150 000 km47 000 Kč
200 000 km37 000 Kč
250 000 km34 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.1 Benzín 44 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 51 040 Kč (při typickém nájezdu 120 390 km). Běžné rozmezí je 36 164–59 000 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2007 (48 026 Kč) je tato motorizace o 6 % výše.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 71 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 34 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C3

Proklepněte konkrétní Citroën C3 2007 1.1 Benzín 44 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.