Citroën C3 2006

1.1 Benzín 44 kW

Kód motoru: HFX

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
44 kW
Výkon (60 k)
~1 100 cm³
Objem
6 l/100 km
Ø spotřeba
143 g/km
Ø CO₂
153 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 084 kg· rozvor 2 460 mm· délka 3 860 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín + E85benzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
1 245
V provozu
958
Způsobilost na STK
93,9 %
STK kontrol
13 079

Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti, z 13 079 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 24 315 Kčmedián 31 431 Kčdo 36 210 Kč

1.1 Benzín 44 kW je první nejpočetnější motorizace u Citroënu C3 ročníku 2006. V registrech je evidováno 1 245 vozů (57,7 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HFX.

Tato motorizace93,9 %
Ročník celkem94,0 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km93,8 %
100-200 000 km92,1 %
200-300 000 km90,8 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 93,9 % (13 079 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2006 (ročník průměrně 94,0 %).

Plnou způsobilost mělo 93,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.1 Benzín 44 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Poškozené dorazy pérováníNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.1.2.2B2,61×
Vadný zdroj světla směrové svítilnySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.1.1.4B1,56×
Radiální vůle rejdového čepuNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.2.1B1,54×
Nesvítí některá brzdová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2B1,53×
Nedostatečně upevněný výfukPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.2B1,46×
Vadný zdroj světla ve světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.5B1,31×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.214 let453
Radiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.2.117 let600
Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.217 let1 202
Poškozené dorazy pérováníkód 5.3.1.2.218 let535
Vadný zdroj světla směrové svítilnykód 4.4.1.1.418 let919
Zobrazit všech 10 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Vadný zdroj světla ve světlometukód 4.1.1.1.518 let693
Poškozený optický systém světlometukód 4.1.1.2.218 let1 009
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.118 let2 522
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.118 let18 409
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.119 let1 776

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

8,1 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P0598252×P210151×P012213×P13278×P11617×P11576×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Citroënu C3 2006

Cenový odhad

24 315
od Kč
31 431
medián Kč
36 210
do Kč

Při nájezdu kolem 137 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km46 000 Kč
100 000 km37 000 Kč
150 000 km30 000 Kč
200 000 km24 000 Kč
250 000 km22 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.1 Benzín 44 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 31 431 Kč (při typickém nájezdu 136 683 km). Běžné rozmezí je 24 315–36 210 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2006 (34 556 Kč) je tato motorizace o 9 % níže.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 46 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 22 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C3

Proklepněte konkrétní Citroën C3 2006 1.1 Benzín 44 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.