Citroën C2 2004
Způsobilé na 30 dnů 5,9 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti, z 8 051 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 29 895 Kčmedián 30 000 Kčdo 31 434 Kč
Ročník 2004 Citroënu C2 má v českých registrech 787 vozů. Žádný jiný ročník nemá v registrech více kusů. V provozu zůstává 423 vozů (53,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 469 vozů (59,6 %).
Jak ročník stárne
Citroënu C2 2004 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 22 let klesla plná způsobilost o 5,7 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 6 let | 94,3 % | - |
| 8 let | 91,0 % | 50 000 až 110 000 km |
| 10 let | 91,5 % | 70 000 až 130 000 km |
| 12 let | 90,3 % | 90 000 až 150 000 km |
| 14 let | 89,7 % | 100 000 až 160 000 km |
| 16 let | 89,9 % | 110 000 až 170 000 km |
| 18 let | 88,4 % | 120 000 až 180 000 km |
| 20 let | 88,1 % | 120 000 až 190 000 km |
| 22 let | 88,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.1 Benzín 44 kW (48,7 %), 1.4 Nafta 50 kW (26,4 %), 1.4 Benzín 54 kW (13,6 %).
Barevně převládá černá (23,9 %), druhá nejčastější je modrá-metal (7,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 8 051 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 92,6 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 92,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,9 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 130 638 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 94 727 až 167 510 km. To odpovídá asi 5 938 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (48,4 %), pak následují Ústecký kraj a Plzeňský kraj.
Vysoký podíl dovozů (59,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 5 495 | 34,3 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 3 561 | 22,2 % |
| Brzdové zařízení | 3 355 | 20,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 1 520 | 9,5 % |
| Řízení | 801 | 5,0 % |
| Výhledy | 724 | 4,5 % |
| Identifikace vozidla | 304 | 1,9 % |
| Obtěžování okolí | 269 | 1,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2004
Závady, které technici u Citroënu C2 2004 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Poškozené dorazy pérováníNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.1.2.2 | B | 2,17× |
| Vadný zdroj světla směrové svítilnySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.1.1.4 | B | 1,67× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.1 | 17 let | 988 |
| Poškozené dorazy pérováníkód 5.3.1.2.2 | 18 let | 46 |
| Vadný zdroj světla směrové svítilnykód 4.4.1.1.4 | 18 let | 93 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2004
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.1 Benzín 44 kW | 383 | 92,9 % | 31 414 Kč |
| 1.4 Nafta 50 kW | 208 | 92,4 % | – |
| 1.4 Benzín 54 kW | 107 | 92,7 % | – |
| 1.6 Benzín 80 kW | 72 | 91,1 % | – |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C2 ročníku 2004 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 30 000 Kč (při mediánovém nájezdu 142 651 km). Běžné rozpětí je od 29 895 do 31 434 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 31 454 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 12 158 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C2 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo37,7 % · 177 vozidel
- Itálie11,7 % · 55 vozidel
- Francie7,9 % · 37 vozidel
- Rakousko5,5 % · 26 vozidel
- Belgie4,3 % · 20 vozidel
- ostatní země6,8 % · 32 vozidel
- země neurčena26,0 % · 122 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj20,1 % · 1 618 prohlídek
- Ústecký kraj11,1 % · 896 prohlídek
- Plzeňský kraj10,3 % · 830 prohlídek
- ostatní58,5 % · 4 707 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá23,9 % · 188 vozidel
- Modrá metalíza7,5 % · 59 vozidel
- Bílá6,6 % · 52 vozidel
- Červená tmavá6,5 % · 51 vozidel
- Šedá metalíza5,8 % · 46 vozidel
- ostatní49,7 % · 391 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 28,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 218 vozů Citroënu C2 2004 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Citroën C2 2004
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.