Citroën C2 2003
Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti, z 1 967 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Citroën C2 ročníku 2003 má v ČR 184 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 95 vozů (51,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 58,7 % (108 vozů).
Jak ročník stárne
Citroënu C2 2003 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 22 let klesla plná způsobilost o 4,2 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 6 let | 92,3 % | - |
| 8 let | 94,3 % | - |
| 10 let | 94,7 % | - |
| 12 let | 91,9 % | - |
| 14 let | 89,9 % | - |
| 16 let | 89,2 % | - |
| 18 let | 93,1 % | - |
| 20 let | 95,9 % | - |
| 22 let | 88,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.1 Benzín 44 kW (46,7 %), 1.4 Nafta 50 kW (25,5 %), 1.4 Benzín 54 kW (18,5 %).
Barevně převládá černá (25,5 %), druhá nejčastější je modrá-metal (8,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 967 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 93,2 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 93,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 127 489 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 94 393 až 164 543 km. To odpovídá asi 5 543 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (49,0 %), pak následují Ústecký kraj a Praha.
Vysoký podíl dovozů (58,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 285 | 34,4 % |
| Brzdové zařízení | 816 | 21,8 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 755 | 20,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 352 | 9,4 % |
| Výhledy | 200 | 5,4 % |
| Řízení | 190 | 5,1 % |
| Identifikace vozidla | 79 | 2,1 % |
| Obtěžování okolí | 58 | 1,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2003
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.1 Benzín 44 kW | 86 | 92,3 % | – |
| 1.4 Nafta 50 kW | 47 | 95,0 % | – |
Z registru vozidel
Složení Citroënu C2 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo30,6 % · 33 vozidel
- Francie9,3 % · 10 vozidel
- Rakousko6,5 % · 7 vozidel
- Itálie4,6 % · 5 vozidel
- Belgie1,9 % · 2 vozidla
- ostatní země3,7 % · 4 vozidla
- země neurčena43,5 % · 47 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj21,0 % · 413 prohlídek
- Ústecký kraj11,7 % · 230 prohlídek
- Hlavní město Praha10,1 % · 199 prohlídek
- ostatní57,2 % · 1 125 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá25,5 % · 47 vozidel
- Modrá metalíza8,7 % · 16 vozidel
- Červená tmavá7,6 % · 14 vozidel
- Šedá7,1 % · 13 vozidel
- Šedá metalíza7,1 % · 13 vozidel
- ostatní44,0 % · 81 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 29,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Citroën C2 2003
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.