Citroën C2 2009

Evidováno
61
Způsobilost na STK
93,9 %
Ø nájezd (medián)
109 710 km
Dovezeno (40 ks)
66 %

Způsobilé na 30 dnů 5,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 521 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2009 eviduje registr Citroënu C2 61 vozů. V provozu jich zůstává 46 vozů (75,4 %); ze zahraničí dovezeno 40 vozů (65,6 %).

Ročník 200993,9 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C2 2009 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
16 let81,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.1 Benzín 44 kW (65,6 %), 1.4 Benzín 54 kW (18,0 %), 1.4 Nafta 50 kW (11,5 %).

Nejčastější barva je bílá (36,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 521 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 93,9 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 109 710 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 78 798 až 142 429 km. To odpovídá asi 6 454 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,2 %), pak následují Ústecký kraj a Plzeňský kraj.

Vysoký podíl dovozů (65,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku46731,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení33222,2 %
Brzdové zařízení30620,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav18812,6 %
Řízení1187,9 %
Výhledy855,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
170×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
135×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
127×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
117×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
97×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
85×
7
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
60×
8
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
60×

Motorizace ročníku 2009

MotorPočetSTK~cena
1.1 Benzín 44 kW4095,0 %49 000 Kč

Z registru vozidel

Složení Citroënu C2 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo70,0 % · 28 vozidel
  • Francie12,5 % · 5 vozidel
  • Lucembursko7,5 % · 3 vozidla
  • Rakousko5,0 % · 2 vozidla
  • Belgie2,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena2,5 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj30,3 % · 158 prohlídek
  • Ústecký kraj24,4 % · 127 prohlídek
  • Plzeňský kraj22,6 % · 118 prohlídek
  • ostatní22,6 % · 118 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá36,1 % · 22 vozidel
  • Černá14,8 % · 9 vozidel
  • Červená13,1 % · 8 vozidel
  • Červená základní11,5 % · 7 vozidel
  • Šedá9,8 % · 6 vozidel
  • ostatní14,8 % · 9 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
12,6 %
evidováno u 24 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 43,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 97,6 %EURO 3 · 2,4 %

Jiné ročníky Citroënu C2

Proklepněte konkrétní Citroën C2 2009

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.