Citroën C2 2004

1.4 Benzín 54 kW

Kód motoru: KFV

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
54 kW
Výkon (73 k)
~1 400 cm³
Objem
6,1 l/100 km
Ø spotřeba
146 g/km
Ø CO₂
169 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 3· Ø hmotnost 1 064 kg· rozvor 2 315 mm· délka 3 666 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
107
V provozu
67
Způsobilost na STK
92,7 %
STK kontrol
1 078

Způsobilé na 30 dnů 5,8 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti, z 1 078 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

1.4 Benzín 54 kW je třetí nejpočetnější motorizace u Citroënu C2 ročníku 2004. V registrech je evidováno 107 vozů (13,6 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem KFV.

Tato motorizace92,7 %
Ročník celkem92,6 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km92,4 %
100-200 000 km91,0 %
200-300 000 km92,6 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,7 % (1 078 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2004 (ročník průměrně 92,6 %).

Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.4 Benzín 54 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1A1,35×
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1A1,35×
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1A1,3×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 431 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.117 let988
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.117 let515
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.118 let1 921

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,7 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P04918×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 701 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Citroënu C2 2004

Jiné ročníky Citroënu C2

Proklepněte konkrétní Citroën C2 2004 1.4 Benzín 54 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.