Citroën C2 2004

1.1 Benzín 44 kW

Kód motoru: HFX

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
44 kW
Výkon (60 k)
~1 100 cm³
Objem
5,9 l/100 km
Ø spotřeba
142 g/km
Ø CO₂
158 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 008 kg· rozvor 2 315 mm· délka 3 666 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
383
V provozu
213
Způsobilost na STK
92,9 %
STK kontrol
3 998

Způsobilé na 30 dnů 5,6 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti, z 3 998 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 30 354 Kčmedián 31 414 Kčdo 31 444 Kč

První nejpočetnější motorizace u Citroënu C2 ročníku 2004 je 1.1 Benzín 44 kW - registr eviduje 383 vozů (48,7 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HFX.

Tato motorizace92,9 %
Ročník celkem92,6 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km93,9 %
100-200 000 km91,5 %
200-300 000 km91,6 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,9 % (3 998 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2004 (ročník průměrně 92,6 %).

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.1 Benzín 44 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Vadný zdroj světla směrové svítilnySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.1.1.4B1,46×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.117 let988
Vadný zdroj světla směrové svítilnykód 4.4.1.1.418 let93
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.118 let277

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

7,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P050021×P041011×P020111×P060611×P020410×P04129×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Citroënu C2 2004

Cenový odhad

30 354
od Kč
31 414
medián Kč
31 444
do Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.1 Benzín 44 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 31 414 Kč (při typickém nájezdu 142 651 km). Běžné rozmezí je 30 354–31 444 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2004 (30 000 Kč).

Jiné ročníky Citroënu C2

Proklepněte konkrétní Citroën C2 2004 1.1 Benzín 44 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.