Citroën C2 2005

Evidováno
474
Způsobilost na STK
93,6 %
Ø nájezd (medián)
128 399 km
Dovezeno (302 ks)
64 %

Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti, z 4 834 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2005 Citroënu C2 má v českých registrech 474 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu zůstává 285 vozů (60,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 302 vozů (63,7 %).

Ročník 200593,6 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C2 2005 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 20 let klesla plná způsobilost o 4,9 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky94,6 % -
6 let94,0 % -
8 let90,5 % -
10 let94,0 % -
12 let91,8 % -
14 let92,4 % -
16 let90,7 % -
18 let90,9 % -
20 let89,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.1 Benzín 44 kW (47,5 %), 1.4 Nafta 50 kW (26,8 %), 1.4 Benzín 54 kW (14,6 %).

Barevně převládá černá (27,0 %), druhá nejčastější je bílá (9,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 4 834 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2005 mělo plnou způsobilost 93,6 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 128 399 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 91 245 až 166 290 km. To odpovídá asi 6 114 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (44,2 %), pak následují Ústecký kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (63,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku3 58034,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení2 28621,9 %
Brzdové zařízení2 14220,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav9419,0 %
Řízení5865,6 %
Výhledy5235,0 %
Obtěžování okolí2122,0 %
Identifikace vozidla1711,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
1 362×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
854×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
815×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
745×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
530×
6
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
497×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
489×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
389×

Na co se zaměřit u ročníku 2005

Závady, které technici u Citroënu C2 2005 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Vadný zdroj světla směrové svítilnySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.1.1.4B1,57×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 492 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.117 let988
Vadný zdroj světla směrové svítilnykód 4.4.1.1.418 let93

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

10 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P135165×P040231×P059821×P046312×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2005

MotorPočetSTK~cena
1.1 Benzín 44 kW22593,8 %–
1.4 Nafta 50 kW12792,7 %–
1.4 Benzín 54 kW6993,6 %–

Z registru vozidel

Složení Citroënu C2 2005 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo43,4 % · 131 vozidel
  • Francie12,6 % · 38 vozidel
  • Itálie10,9 % · 33 vozidel
  • Rakousko5,6 % · 17 vozidel
  • Belgie3,0 % · 9 vozidel
  • ostatní země7,6 % · 23 vozidel
  • země neurčena16,9 % · 51 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj20,3 % · 983 prohlídek
  • Ústecký kraj14,0 % · 676 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj11,7 % · 565 prohlídek
  • ostatní54,0 % · 2 610 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá27,0 % · 128 vozidel
  • Bílá9,3 % · 44 vozidel
  • Červená základní8,4 % · 40 vozidel
  • Modrá metalíza6,5 % · 31 vozidel
  • Červená6,1 % · 29 vozidel
  • ostatní42,6 % · 202 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
28,2 %
evidováno u 244 vozů
Katalyzátor
8,7 %
evidováno u 75 vozů
Tažné zařízení
5,9 %
evidováno u 51 vozů
Airbag
5,5 %
evidováno u 48 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 33,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 65,2 %EURO 4 · 34,8 %

Majitelé a osud v registru

Z 866 vozů Citroënu C2 2005 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
17,1 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
2,9 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
59,8 %
vyvezeno 1,8 % · zaniklo 32,8 %

Jiné ročníky Citroënu C2

Proklepněte konkrétní Citroën C2 2005

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.