BMW Z Series 2011
Způsobilé na 30 dnů 0,9 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti, z 776 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
BMW Z Series ročníku 2011 má v ČR 95 vozů. V provozu jich zůstává 81 vozů (85,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 33,7 % (32 vozů).
Jak ročník stárne
BMW Z Seriesu 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 14 let klesla plná způsobilost o 1,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 6 let | 96,7 % | - |
| 8 let | 100,0 % | - |
| 10 let | 100,0 % | - |
| 12 let | 98,5 % | - |
| 14 let | 95,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín 150 kW (44,2 %), 3.0 Benzín 250 kW (25,3 %), 3.0 Benzín 225 kW (16,8 %).
Barevně převládá bílá (24,2 %), druhá nejčastější je černá-metal (14,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 776 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 98,9 %. Model jako celek dosahuje 96,7 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 59 220 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 34 305 až 99 023 km. To odpovídá asi 3 948 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (49,9 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2011
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Benzín 150 kW | 42 | 99,7 % | – |
Z registru vozidel
Složení BMW Z Seriesu 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo65,6 % · 21 vozidel
- Slovensko9,4 % · 3 vozidla
- Itálie6,3 % · 2 vozidla
- Spojené Státy Americké3,1 % · 1 vozidlo
- Švédsko3,1 % · 1 vozidlo
- ostatní země3,1 % · 1 vozidlo
- země neurčena9,4 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha27,2 % · 211 prohlídek
- Středočeský kraj17,0 % · 132 prohlídek
- Jihomoravský kraj10,3 % · 80 prohlídek
- ostatní45,5 % · 353 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá24,2 % · 23 vozidel
- Černá metalíza14,7 % · 14 vozidel
- Modrá metalíza12,6 % · 12 vozidel
- Černá9,5 % · 9 vozidel
- Žlutá8,4 % · 8 vozidel
- ostatní30,5 % · 29 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 40,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2011 patří u Z Seriesu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní BMW Z Series 2011
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.