BMW Z Series 2001

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 52 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
52
Způsobilost na STK
96,6 %
Ø nájezd (medián)
132 065 km
Dovezeno (48 ks)
92 %

Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti, z 380 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro BMW Z Series ročníku 2001 eviduje registr 52 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. Aktivně jezdí 41 vozů (78,8 %), dovoz tvoří 92,3 % ročníku (48 vozů).

Ročník 200196,6 %
Model celkem96,7 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Benzín 87 kW (50,0 %), 3.0 Benzín 170 kW (38,5 %), 2.2 Benzín 125 kW (11,5 %).

Barevně převládá černá (23,1 %), druhá nejčastější je modrá-metal (17,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 380 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 96,6 %. Model jako celek dosahuje 96,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 96,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2000 (95,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 132 065 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 98 569 až 174 979 km. To odpovídá asi 5 283 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (47,3 %), pak následují Praha a Královéhradecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (92,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku6251,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení5948,8 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
21×
2
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
20×
3
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
15×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
15×
5
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
14×
6
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
10×
7
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
9×
8
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
9×

Z registru vozidel

Složení BMW Z Seriesu 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo47,9 % · 23 vozidel
  • Itálie8,3 % · 4 vozidla
  • Lucembursko4,2 % · 2 vozidla
  • Francie2,1 % · 1 vozidlo
  • Polsko2,1 % · 1 vozidlo
  • ostatní země6,3 % · 3 vozidla
  • země neurčena29,2 % · 14 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj22,6 % · 86 prohlídek
  • Hlavní město Praha14,5 % · 55 prohlídek
  • Královéhradecký kraj10,8 % · 41 prohlídek
  • ostatní52,1 % · 198 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá23,1 % · 12 vozidel
  • Modrá metalíza17,3 % · 9 vozidel
  • Šedá metalíza15,4 % · 8 vozidel
  • Černá metalíza11,5 % · 6 vozidel
  • Modrá9,6 % · 5 vozidel
  • ostatní23,1 % · 12 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
38,7 %
evidováno u 43 vozů
Airbag
18,9 %
evidováno u 21 vozů
Katalyzátor
9,0 %
evidováno u 10 vozů
Klimatizace
8,1 %
evidováno u 9 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 38,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 93,0 %EURO 2 · 7,0 %

Jiné ročníky BMW Z Seriesu

Proklepněte konkrétní BMW Z Series 2001

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.