BMW Z Series 2007

Evidováno
72
Způsobilost na STK
96,1 %
Ø nájezd (medián)
116 193 km
Dovezeno (52 ks)
72 %

Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 622 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

BMW Z Series ročníku 2007 má v ČR 72 vozů. V provozu jich zůstává 64 vozů (88,9 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 72,2 % (52 vozů).

Ročník 200796,1 %
Model celkem96,7 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Benzín 195 kW (58,3 %), 2.5 Benzín 130 kW (15,3 %), 2.0 Benzín 110 kW (13,9 %).

Barevně převládá černá (23,6 %), druhá nejčastější je šedá (18,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 622 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 96,1 %. Model jako celek dosahuje 96,7 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2006 (97,4 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 116 193 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 72 837 až 171 247 km. To odpovídá asi 6 115 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (41,8 %), pak následují Praha a Královéhradecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (72,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
24×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
17×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
12×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
9×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
9×
6
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
8×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
8×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
5×

Motorizace ročníku 2007

MotorPočetSTK~cena
3.0 Benzín 195 kW4296,4 %–

Z registru vozidel

Složení BMW Z Seriesu 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo57,7 % · 30 vozidel
  • Německo (NDR)5,8 % · 3 vozidla
  • Itálie3,8 % · 2 vozidla
  • Slovensko3,8 % · 2 vozidla
  • Švýcarsko3,8 % · 2 vozidla
  • ostatní země9,6 % · 5 vozidel
  • země neurčena15,4 % · 8 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj14,8 % · 92 prohlídek
  • Hlavní město Praha11,1 % · 69 prohlídek
  • Královéhradecký kraj9,5 % · 59 prohlídek
  • ostatní64,6 % · 402 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá23,6 % · 17 vozidel
  • Šedá18,1 % · 13 vozidel
  • Šedá metalíza13,9 % · 10 vozidel
  • Černá metalíza12,5 % · 9 vozidel
  • Modrá metalíza11,1 % · 8 vozidel
  • ostatní20,8 % · 15 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
31,0 %
evidováno u 48 vozů
Katalyzátor
7,1 %
evidováno u 11 vozů
Airbag
6,5 %
evidováno u 10 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 44,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 100,0 %

Jiné ročníky BMW Z Seriesu

Proklepněte konkrétní BMW Z Series 2007

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.