BMW Z Series 2000
Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 846 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro BMW Z Series ročníku 2000 eviduje registr 101 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. Aktivně jezdí 83 vozů (82,2 %), dovoz tvoří 87,1 % ročníku (88 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 110 kW (31,7 %), 2.8 Benzín 142 kW (26,7 %), 1.9 Benzín 87 kW (26,7 %).
Barevně převládá modrá-metal (26,7 %), druhá nejčastější je černá (16,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 846 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2000 mělo plnou způsobilost 95,2 %. Model jako celek dosahuje 96,7 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 141 082 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 100 660 až 197 745 km. To odpovídá asi 5 426 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,6 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (87,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 105 | 30,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 103 | 29,4 % |
| Brzdové zařízení | 89 | 25,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 53 | 15,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení BMW Z Seriesu 2000 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo37,5 % · 33 vozidel
- Itálie6,8 % · 6 vozidel
- Německo (NDR)2,3 % · 2 vozidla
- Rakousko2,3 % · 2 vozidla
- Francie1,1 % · 1 vozidlo
- ostatní země1,1 % · 1 vozidlo
- země neurčena48,9 % · 43 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj12,9 % · 109 prohlídek
- Hlavní město Praha8,7 % · 74 prohlídek
- Jihomoravský kraj7,9 % · 67 prohlídek
- ostatní70,4 % · 596 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza26,7 % · 27 vozidel
- Černá16,8 % · 17 vozidel
- Černá metalíza12,9 % · 13 vozidel
- Šedá8,9 % · 9 vozidel
- Stříbrná metalíza6,9 % · 7 vozidel
- ostatní27,7 % · 28 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 34,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2000 je mezi ročníky Z Seriesu podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,5 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní BMW Z Series 2000
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.