BMW Z Series 1998
Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 1 135 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1998 eviduje registr BMW Z Seriesu 138 vozů. V provozu jich zůstává 122 vozů (88,4 %); ze zahraničí dovezeno 127 vozů (92,0 %).
Jak ročník stárne
BMW Z Seriesu 1998 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 26 let | 94,8 % | - |
| 28 let | 95,8 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.8 Benzín 141 kW (29,7 %), 2.8 Benzín 142 kW (26,8 %), 1.9 Benzín 103 kW (22,5 %).
Barevně převládá černá (16,7 %), druhá nejčastější je modrá-metal (14,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 135 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1998 mělo plnou způsobilost 96,4 %. Model jako celek dosahuje 96,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 96,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1997 (94,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 142 583 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 110 621 až 190 176 km. To odpovídá asi 5 092 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,3 %), pak následují Praha a Jihočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (92,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 216 | 27,0 % |
| Brzdové zařízení | 191 | 23,9 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 188 | 23,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 109 | 13,6 % |
| Řízení | 95 | 11,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1998
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.8 Benzín 141 kW | 41 | 96,7 % | – |
Z registru vozidel
Složení BMW Z Seriesu 1998 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo34,6 % · 44 vozidel
- Itálie7,1 % · 9 vozidel
- Nizozemsko2,4 % · 3 vozidla
- Švýcarsko2,4 % · 3 vozidla
- Francie1,6 % · 2 vozidla
- ostatní země3,9 % · 5 vozidel
- země neurčena48,0 % · 61 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj16,7 % · 190 prohlídek
- Hlavní město Praha13,3 % · 151 prohlídek
- Jihočeský kraj9,5 % · 108 prohlídek
- ostatní60,4 % · 686 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá16,7 % · 23 vozidel
- Modrá metalíza14,5 % · 20 vozidel
- Černá metalíza13,8 % · 19 vozidel
- Červená základní10,1 % · 14 vozidel
- Šedá metalíza8,7 % · 12 vozidel
- ostatní36,2 % · 50 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 32,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní BMW Z Series 1998
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.