BMW M Series 2006
Způsobilé na 30 dnů 6,0 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti, z 554 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro BMW M Series ročníku 2006 eviduje registr 73 vozů. Aktivně jezdí 43 vozů (58,9 %), dovoz tvoří 71,2 % ročníku (52 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 5.0 Benzín 373 kW (89,0 %), 3.2 Benzín 252 kW (11,0 %).
Nejčastější barva je černá-metal (30,1 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 554 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 93,3 %. Model jako celek dosahuje 96,6 %, tento ročník je tedy o 3,2 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 93,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 3,1 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2005 (96,5 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 60,8 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 119 195 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 89 649 až 165 122 km. To odpovídá asi 5 960 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (43,4 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (71,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2006
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 5.0 Benzín 373 kW | 65 | 93,4 % | – |
Z registru vozidel
Složení BMW M Seriesu 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo23,1 % · 12 vozidel
- Spojené Státy Americké13,5 % · 7 vozidel
- Slovensko5,8 % · 3 vozidla
- Belgie3,8 % · 2 vozidla
- Itálie3,8 % · 2 vozidla
- ostatní země15,4 % · 8 vozidel
- země neurčena34,6 % · 18 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha11,4 % · 63 prohlídek
- Středočeský kraj8,8 % · 49 prohlídek
- Moravskoslezský kraj6,0 % · 33 prohlídek
- ostatní73,8 % · 409 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá metalíza30,1 % · 22 vozidel
- Černá20,5 % · 15 vozidel
- Bílá12,3 % · 9 vozidel
- Modrá metalíza9,6 % · 7 vozidel
- Šedá8,2 % · 6 vozidel
- ostatní19,2 % · 14 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 44,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2006 je mezi ročníky M Seriesu podprůměrný. Plná způsobilost je o 3,2 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní BMW M Series 2006
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.