BMW M Series 2020

Evidováno
100
Způsobilost na STK
98,1 %
Ø nájezd (medián)
31 437 km
Dovezeno (37 ks)
37 %

Způsobilé na 30 dnů 1,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,8 % bez plné způsobilosti, z 382 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2020 BMW M Seriesu má v českých registrech 100 vozů. V provozu zůstává 83 vozů (83,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 37 vozů (37,0 %).

Ročník 202098,1 %
Model celkem96,6 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

BMW M Seriesu 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,4 % -
6 let96,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Benzín 302 kW (41,0 %), 3.0 Benzín 331 kW (26,0 %), 4.4 Benzín 460 kW (19,0 %).

Nejčastější barva je šedá (32,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 382 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 98,1 %. Model jako celek dosahuje 96,6 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 98,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,7 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2019 (96,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 80,4 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 31 437 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 18 157 až 50 899 km. To odpovídá asi 5 239 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (51,8 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (37,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
7×
2
V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %.
Výhledy · kód 3.2.2.1
4×
3
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro potkávací nebo dálkové světlo použit nehomologovaný světlomet (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.4.5.1
3×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro směrové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.3.3.1
3×
5
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro obrysovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.3.4.1
3×
6
Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01.2002).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.2
2×
7
Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.6.1
2×
8
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
2×

Motorizace ročníku 2020

MotorPočetSTK~cena
3.0 Benzín 302 kW4196,7 %–

Z registru vozidel

Složení BMW M Seriesu 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo83,8 % · 31 vozidel
  • Slovensko5,4 % · 2 vozidla
  • Belgie2,7 % · 1 vozidlo
  • Lucembursko2,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena5,4 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha51,8 % · 206 prohlídek
  • Jihomoravský kraj27,4 % · 109 prohlídek
  • Středočeský kraj20,9 % · 83 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá32,0 % · 32 vozidel
  • Modrá25,0 % · 25 vozidel
  • Černá22,0 % · 22 vozidel
  • Bílá9,0 % · 9 vozidel
  • Oranžová8,0 % · 8 vozidel
  • ostatní4,0 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 73,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,5 %EURO 5 · 0,5 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2020 patří u M Seriesu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky BMW M Seriesu

Proklepněte konkrétní BMW M Series 2020

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.