BMW M Series 2016

Evidováno
69
Způsobilost na STK
96,9 %
Ø nájezd (medián)
48 841 km
Dovezeno (31 ks)
45 %

Způsobilé na 30 dnů 2,9 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti, z 416 prohlídek)

Ročník 2016 BMW M Seriesu má v českých registrech 69 vozů. V provozu zůstává 61 vozů (88,4 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 31 vozů (44,9 %).

Ročník 201696,9 %
Model celkem96,6 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

BMW M Seriesu 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky95,7 % -
6 let97,8 % -
8 let98,0 % -
10 let95,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Benzín 317 kW (37,7 %), 3.0 Benzín 272 kW (33,3 %), 3.0 Benzín 331 kW (20,3 %).

Nejčastější barva je modrá (30,4 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 416 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 96,9 %. Model jako celek dosahuje 96,6 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 96,9 % prohlídek; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 74,2 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 48 841 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 28 604 až 81 773 km. To odpovídá asi 4 884 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (46,9 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (44,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
14×
2
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
8×
3
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
7×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro potkávací nebo dálkové světlo použit nehomologovaný světlomet (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.4.5.1
5×
5
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
5×
6
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
5×
7
V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %.
Výhledy · kód 3.2.2.1
5×
8
Vozidlo není na všech sedadlech, je-li vyžadováno, vybaveno předepsaným typem bezpečnostních pásů (břišní / tříbodový / samonavíjecí apod.) nebo typem zádržného systému (sedadlo s ukotvenými pásy).
Jiné vybavení · kód 7.1.2.3
4×

Z registru vozidel

Složení BMW M Seriesu 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo45,2 % · 14 vozidel
  • Slovensko16,1 % · 5 vozidel
  • Polsko6,5 % · 2 vozidla
  • Spojené Státy Americké6,5 % · 2 vozidla
  • Belgie3,2 % · 1 vozidlo
  • ostatní země9,7 % · 3 vozidla
  • země neurčena12,9 % · 4 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha46,9 % · 259 prohlídek
  • Středočeský kraj29,7 % · 164 prohlídek
  • Jihomoravský kraj23,4 % · 129 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá30,4 % · 21 vozidel
  • Bílá20,3 % · 14 vozidel
  • Šedá14,5 % · 10 vozidel
  • Černá11,6 % · 8 vozidel
  • Oranžová10,1 % · 7 vozidel
  • ostatní13,0 % · 9 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 58,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 97,8 %EURO 5 · 2,2 %

Jiné ročníky BMW M Seriesu

Proklepněte konkrétní BMW M Series 2016

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.