BMW M Series 2024

Evidováno
162
Způsobilost na STK
99,3 %
Ø nájezd (medián)
12 352 km
Dovezeno (71 ks)
44 %

Způsobilé na 30 dnů 0,3 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti, z 312 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2024 eviduje registr BMW M Seriesu 162 vozů. Jde zároveň o rok s nejvyšším počtem registrací tohoto modelu v ČR. V provozu jich zůstává 151 vozů (93,2 %); ze zahraničí dovezeno 71 vozů (43,8 %).

Ročník 202499,3 %
Model celkem96,6 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Benzín 375 kW (34,0 %), 3.0 Benzín 390 kW (31,5 %), 3.0 Benzín 338 kW (21,0 %).

Nejčastější barva je šedá (30,2 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 312 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 99,3 %. Model jako celek dosahuje 96,6 %, tento ročník je tedy o 2,8 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2023 (97,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 12 352 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 7 416 až 18 335 km. To odpovídá asi 6 176 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (50,5 %), pak následují Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (43,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
2×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
3.0 Benzín 375 kW55100,0 %–
3.0 Benzín 390 kW51100,0 %–

Z registru vozidel

Složení BMW M Seriesu 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo77,5 % · 55 vozidel
  • Slovensko9,9 % · 7 vozidel
  • Maďarsko4,2 % · 3 vozidla
  • Gruzie1,4 % · 1 vozidlo
  • Lucembursko1,4 % · 1 vozidlo
  • ostatní země2,8 % · 2 vozidla
  • země neurčena2,8 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha32,1 % · 100 prohlídek
  • Jihomoravský kraj17,9 % · 56 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj13,5 % · 42 prohlídek
  • ostatní36,5 % · 114 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá30,2 % · 49 vozidel
  • Modrá19,1 % · 31 vozidel
  • Černá18,5 % · 30 vozidel
  • Zelená11,1 % · 18 vozidel
  • Červená8,6 % · 14 vozidel
  • ostatní12,3 % · 20 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 5 · 0,2 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2024 patří u M Seriesu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,8 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky BMW M Seriesu

Proklepněte konkrétní BMW M Series 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.