BMW M Series 2019

Evidováno
119
Způsobilost na STK
96,4 %
Ø nájezd (medián)
43 228 km
Dovezeno (32 ks)
27 %

Způsobilé na 30 dnů 3,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti, z 507 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2019 eviduje registr BMW M Seriesu 119 vozů. V provozu jich zůstává 108 vozů (90,8 %); ze zahraničí dovezeno 32 vozů (26,9 %).

Ročník 201996,4 %
Model celkem96,6 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

BMW M Seriesu 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 1,8 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,7 % -
6 let96,0 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.4 Benzín 460 kW (36,1 %), 3.0 Benzín 302 kW (34,5 %), 4.4 Benzín 441 kW (16,0 %).

Nejčastější barva je šedá (37,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 507 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 96,4 %. Model jako celek dosahuje 96,6 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 96,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 71,0 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 43 228 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 24 710 až 67 479 km. To odpovídá asi 6 175 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (60,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
15×
2
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
7×
3
V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %.
Výhledy · kód 3.2.2.1
6×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
3×
5
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
3×
6
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
3×
7
Dodatečně povrchově upravené zasklení není opatřeno povinným štítkem s předepsanými údaji (označení výrobce, typ výrobku, schvalovací číslo ATEST 8 SD XXXX).
Výhledy · kód 3.2.4.3
3×
8
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×

Motorizace ročníku 2019

MotorPočetSTK~cena
4.4 Benzín 460 kW4399,4 %–
3.0 Benzín 302 kW4195,2 %–

Z registru vozidel

Složení BMW M Seriesu 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo71,9 % · 23 vozidel
  • Polsko9,4 % · 3 vozidla
  • Itálie6,3 % · 2 vozidla
  • Slovensko6,3 % · 2 vozidla
  • Belgie3,1 % · 1 vozidlo
  • ostatní země3,1 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha60,4 % · 306 prohlídek
  • Středočeský kraj22,1 % · 112 prohlídek
  • Jihomoravský kraj17,0 % · 86 prohlídek
  • ostatní0,6 % · 3 prohlídky

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá37,0 % · 44 vozidel
  • Modrá21,0 % · 25 vozidel
  • Černá14,3 % · 17 vozidel
  • Bílá11,8 % · 14 vozidel
  • Oranžová11,8 % · 14 vozidel
  • ostatní4,2 % · 5 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
9,5 %
evidováno u 29 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 70,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,5 %EURO 5 · 0,5 %

Jiné ročníky BMW M Seriesu

Proklepněte konkrétní BMW M Series 2019

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.