BMW M Series 2009

Evidováno
60
Způsobilost na STK
95,6 %
Ø nájezd (medián)
91 384 km
Dovezeno (36 ks)
60 %

Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 377 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

BMW M Series ročníku 2009 má v ČR 60 vozů. V provozu jich zůstává 36 vozů (60,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 60,0 % (36 vozů).

Ročník 200995,6 %
Model celkem96,6 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.0 Benzín 309 kW (86,7 %), 5.0 Benzín 373 kW (13,3 %).

Nejčastější barva je černá-metal (33,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 377 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 95,6 %. Model jako celek dosahuje 96,6 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 50,6 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 91 384 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 58 310 až 123 320 km. To odpovídá asi 5 376 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (54,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (60,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
6×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
6×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
5×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
4×
5
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro obrysovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.3.4.1
4×
6
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro směrové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.3.3.1
4×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
4×
8
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002 pro brzdové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.3.4.1
4×

Motorizace ročníku 2009

MotorPočetSTK~cena
4.0 Benzín 309 kW5296,8 %–

Z registru vozidel

Složení BMW M Seriesu 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo52,8 % · 19 vozidel
  • Spojené Státy Americké13,9 % · 5 vozidel
  • Francie8,3 % · 3 vozidla
  • Itálie5,6 % · 2 vozidla
  • Belgie2,8 % · 1 vozidlo
  • ostatní země13,9 % · 5 vozidel
  • země neurčena2,8 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha28,9 % · 109 prohlídek
  • Středočeský kraj18,0 % · 68 prohlídek
  • Jihomoravský kraj5,8 % · 22 prohlídek
  • ostatní47,2 % · 178 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá metalíza33,3 % · 20 vozidel
  • Bílá23,3 % · 14 vozidel
  • Černá15,0 % · 9 vozidel
  • Modrá metalíza6,7 % · 4 vozidla
  • Šedá metalíza6,7 % · 4 vozidla
  • ostatní15,0 % · 9 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
51,4 %
evidováno u 56 vozů
Omezovač rychlosti
21,1 %
evidováno u 23 vozů
Katalyzátor
11,0 %
evidováno u 12 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 31,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 100,0 %

Jiné ročníky BMW M Seriesu

Proklepněte konkrétní BMW M Series 2009

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.