BMW M Series 2017
Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 2,3 % bez plné způsobilosti, z 346 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro BMW M Series ročníku 2017 eviduje registr 68 vozů. Aktivně jezdí 56 vozů (82,4 %), dovoz tvoří 42,6 % ročníku (29 vozů).
Jak ročník stárne
BMW M Seriesu 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 0,7 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,8 % | - |
| 6 let | 97,1 % | - |
| 8 let | 97,1 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Benzín 272 kW (42,6 %), 3.0 Benzín 331 kW (35,3 %), 3.0 Benzín 317 kW (14,7 %).
Nejčastější barva je modrá (44,1 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 346 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 97,7 %. Model jako celek dosahuje 96,6 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,1 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 97,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 2,3 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nezvykle vysoký podíl závad kategorie C (4,2 %), tedy nebezpečných závad, které vozidlo v STK diskvalifikují.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 43 326 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 22 852 až 67 229 km. To odpovídá asi 4 814 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (51,3 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (42,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení BMW M Seriesu 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo48,3 % · 14 vozidel
- Slovensko20,7 % · 6 vozidel
- Švédsko6,9 % · 2 vozidla
- Švýcarsko6,9 % · 2 vozidla
- Belgie3,4 % · 1 vozidlo
- ostatní země6,9 % · 2 vozidla
- země neurčena6,9 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha51,3 % · 276 prohlídek
- Jihomoravský kraj25,5 % · 137 prohlídek
- Středočeský kraj23,2 % · 125 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá44,1 % · 30 vozidel
- Bílá16,2 % · 11 vozidel
- Šedá14,7 % · 10 vozidel
- Černá10,3 % · 7 vozidel
- Zelená7,4 % · 5 vozidel
- ostatní7,4 % · 5 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 55,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní BMW M Series 2017
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.