BMW M Series 2023

Evidováno
147
Způsobilost na STK
97,5 %
Ø nájezd (medián)
14 929 km
Dovezeno (50 ks)
34 %

Způsobilé na 30 dnů 1,5 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti, z 331 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2023 BMW M Seriesu má v českých registrech 147 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu zůstává 126 vozů (85,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 50 vozů (34,0 %).

Ročník 202397,5 %
Model celkem96,6 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Benzín 375 kW (59,2 %), 3.0 Benzín 338 kW (22,4 %), 4.4 Benzín 460 kW (16,3 %).

Barevně převládá šedá (27,9 %), druhá nejčastější je černá (25,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 331 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 97,5 %. Model jako celek dosahuje 96,6 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 14 929 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 7 610 až 25 129 km. To odpovídá asi 4 976 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (49,5 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×
2
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
2×
3
Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.4
2×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Obrysová nebo denní svítilna, není-li stanoveno jinak, vyzařuje směrem dopředu světlo jiné barvy než bílé, směrem dozadu světlo jiné barvy než červené a směrem do stran světlo jiné barvy než oranžové, nebo sada obrysových svítilen (společný pár) zjevně nesplňuje stejné fotometrické vlastnosti.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.3.1.6
1×
5
Zjevný zásah do výfukového systému, kterým je bezprostředně zatěžováno životní prostředí nadměrným hlukem.
Obtěžování okolí · kód 8.1.1.2.2
1×
6
Airbag zjevně nefunguje (vystřelený) nebo kontrolka upozorňuje na nesprávnou funkci systému airbagu.
Jiné vybavení · kód 7.1.5.2
1×
7
Směrová svítilna vyzařuje jinou barvu než oranžovou (s výjimkou vozidel schválených do provozu před 1. 7. 1972, u kterých se připouští barva bílá u předních a barva červená u zadních směrových svítilen) nebo sada směrových svítilen (společný pár) zjevně nesplňuje stejné fotometrické vlastnosti.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.3.1.6
1×
8
Pro směrové světlo použito světelné zařízení, určené pro jinou funkci osvětlení (např. obrysová svítilna).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.3.3.2
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
3.0 Benzín 375 kW8797,9 %–

Z registru vozidel

Složení BMW M Seriesu 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo60,0 % · 30 vozidel
  • Slovensko16,0 % · 8 vozidel
  • Maďarsko12,0 % · 6 vozidel
  • Lucembursko4,0 % · 2 vozidla
  • Švédsko4,0 % · 2 vozidla
  • ostatní země2,0 % · 1 vozidlo
  • země neurčena2,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha31,4 % · 104 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj16,3 % · 54 prohlídek
  • Jihomoravský kraj15,7 % · 52 prohlídek
  • ostatní36,6 % · 121 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá27,9 % · 41 vozidel
  • Černá25,9 % · 38 vozidel
  • Modrá19,0 % · 28 vozidel
  • Červená8,8 % · 13 vozidel
  • Zelená7,5 % · 11 vozidel
  • ostatní10,9 % · 16 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 5 · 0,2 %

Jiné ročníky BMW M Seriesu

Proklepněte konkrétní BMW M Series 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.